
Rekli ste da želite više igrališta u Novom Sadu, evo šta treba da uradite da bi se to dogodilo
Više građana izrazilo je želju da u svojim kvartovima dobiju nova dečija igrališta.

Foto: 021.rs
Redakciji 021.rs je kroz upitnik o tome šta biste želeli u svom kraju, više građana reklo da u njihovim kvartovima nema dovoljno prostora za igru dece.
"Prosto je nedopustivo da grad ne obezbedi neku veću zelenu površinu koju će urediti da sva deca imaju gde da rastu, igraju se i ispisuju svoje dnevnike i sećanja na odrastanje. Svakako bi se i njihovim roditeljima olakšala svakodnevica", naveo je jedan Novosađanin koji živi u naselju Salajka.
Kako iz Gradske uprave za građevinsko zemljište i investicije kažu za 021.rs, ove godine je za nabavku i ugradnju opreme i podloge za dečija igrališta je obezbeđeno 25 miliona dinara.
"Inicijativu za izgradnju novih dečijih igrališta potrebno je da građani podnesu Gradskoj upravi za građevinsko zemljište i investicije posredstvom nadležnih mesnih zajednica, koje predlažu odgovarajuće lokacije na svojoj teritoriji. Od strane stručnih službi Uprave, predložene lokacije će biti razmotrene i analizirane u smislu prostornih mogućnosti, planirane namene parcela, imovinskih odnosa, usklađenosti sa Pravilnikom i slično", navode iz ove uprave.
Dodaju da će one površine koje budu ocenjene kao adekvatne prema svim navedenim kriterijumima biti uvrštene u spisak potencijalnih lokaliteta na kojima će se ove godine postavljati nova dečija igrališta.
"U okviru izgradnje novih igrališta vodi se računa o ravnomernoj zastupljenosti sadržaja ovog tipa u svim delovima grada, kao i u prigradskim naseljima. Prilikom odabira lokacija glavni kriterijumi su zahtevi građana i mesnih zajednica, brojnost dece, atraktivnost i bezbednost lokacija i stepen potrebe za prostorom gde će deca provoditi svoje slobodno vreme", zaključuju.
Tekst je nastao u okviru projekta "Media for all", koji sprovodi British Council uz finansiranje Vlade Velike Britanije.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO, VIDEO: Završen protest podrške studentu Bogdanu Jovičiću, blokada Varadinskog mosta kao "uvertira"
17.09.2025.•
4
Protest podrške pritvorenom studentu Fakulteta tehničkih nauka Bogdanu Jovičiću, koji je zbog štrajka glađu prebačen u zatvorsku bolnicu u Beogradu završen je blokadom Varadinskog mosta.
Zbog incidenta na protestu: Tri meseca kućnog pritvora za četvoricu poljoprivrednika
17.09.2025.•
1
Nakon saslušanja, mera kućnog pritvora u trajanju od 90 dana određena je četvorici poljoprivrednika uhapšenih posle protesta u ponedeljak, 15. septembra, u Novom Sadu.
Belić: Analiza studenata nedvosmisleno pokazala da je policija koristila zabranjeni CN gas
17.09.2025.•
3
Profesorka PMF-a Sanja Belić izjavila je da analiza studenata nedvosmisleno pokazuje da je policija u kampusu Univerziteta na protestu 5. septembra "trovala građane, profesore i studente zabranjenim CN gasom".
Novosađani, stiže nam četvrtak: Pripremite se
17.09.2025.•
0
Četvrtak je iza ugla, a Novosađanima donosi svašta lepo i zanimljivo.
Uprava: Student Bogdan Jovičić prebačen u zatvorsku bolnicu
17.09.2025.•
5
Uprava za izvršenje krivičnih sankcija je potvrdila da je student Bogdan Jovičić "kasno popodne" prebačen u Specijalnu zatvorsku bolnicu u Beogradu.
Advokat Kovačević: Sudija potpisao uput za prebacivanje Bogdana u zatvorsku bolnicu u Beogradu
17.09.2025.•
0
Sudija za prethodni postupak potpisala je uput za prebacivanje studenta koji štrajkuje glađu Bogdana Jovičića iz pritvorske jedinice u Novom Sadu u zatvorsku bolnicu u Beogradu.
DS pisao Evropskom sudu za ljudska prava: Život studenta ugrožen, istina o njegovom stanju skrivena
17.09.2025.•
3
Predsednik Demokratske stranke Srđan Milivojević najavio je da će sutra u Briselu preneti evropskim zvaničnicima da student Bogdan Jovičić u Srbiji štrajkuje glađu i pod kojim uslovima je u pritvoru.
Zborovi i studenti pozivaju večeras na protest podrške studentu Bogdanu Jovičiću
17.09.2025.•
3
Zborovi građana Novog Sada i studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu pozvali su na protest podrške pritvorenom studentu FTN-a Bogdanu Jovičiću koji štrajkuje glađu, večeras u 20 časova u kampusu.
"Informatika" šalje opomene zbog dugovanja: Moguća otplata duga i na rate
17.09.2025.•
1
Javno komunalno preduzeće "Informatika" saopštilo je da je korisnicima svojih usluga poslalo opomene za neizmirene obaveze po osnovu komunalno-stambenih usluga.
Žalbe na račun direktorke policijske škole u Kamenici, ona kaže da sve radi po zakonu
17.09.2025.•
1
Grupa profesora Srednje škole unutrašnjih poslova "Jakov Nenadović" se u otvorenom pismu požalila na stanje u školi. Nasuprot tome, direktorka škole tvrdi da je sve radila po zakonu.
Lanci na nogama studenta tokom sahrane: Neprimereno okolnostima
17.09.2025.•
7
"Biti na sahrani sa lisicama na nogama je nešto što predstavlja ponižavajuće postupanje u odnosu na to lice", smatra advokat i nekadašnji zamenik zaštitnika građana Miloš Janković.
Održana komemoracija povodom smrti Slavka Obadova
17.09.2025.•
0
Komemoracija povodom smrti džudiste i olimpijska Slavka Obadova održana je u amfiteatru Spensa.
Akademski plenum: Vesić bez lisica i pritvora, student okovan na sahrani oca
17.09.2025.•
5
Fotografije studenta FTN-a koji je sa lancima na nogama doveden na sahranu oca šokirale su javnost, ali i još jednom pokazale pravo lice ove vlasti, poručuju iz Akademskog plenuma.
Student Bogdan Jovičić još nije prebačen u zatvorsku bolnicu u Beogradu, najavljen protest za sutra
17.09.2025.•
7
Student iz Novog Sada Bogdan Jovičić, koji u pritvoru štrajkuje glađu, još uvek nije prevezen u Specijalnu zatvorsku bolnicu Centralnog zatvora u Beogradu. Prvobitna informacija je bila da je prevezen.
"Pravda za Bogdana je pravda za sve nas": Protest u četvrtak ispred zgrade novosadskog suda
17.09.2025.•
3
Studenti u blokadi organizuju protest u četvrtak, 18. septembra, ispred zgrade suda zahtevajući puštanje na slobodu studenta FTN-a Bogdana Jovičića.
Apel dela zaposlenih FTN: Pustiti studenta Jovičića da se brani sa slobode
17.09.2025.•
1
Deo zaposlenih na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu poslao je apel u vezi sa studentom Bogdanom Ilićem koji štrajkuje glađu, a koji je potpisao preko 150 zaposlenih FTN-a.
Još sutra svežije u Novom Sadu, a onda i preko 30 stepeni
17.09.2025.•
0
Pred Novosađanima je nekoliko sunčanih dana, skoro bez oblačka, a još sutra će biti svežije, pa sledi topliji period.
Uprava o novosadskom studentu u lancima: Civilizovano ispoštovan hrišćanski obred
17.09.2025.•
16
Uprava za izvršenje krivičnih sankcija Ministarstva pravde oglasila se u vezi sa tim što je student FTN-a Bogdan Jovičić, koji je već mesec dana u pritvoru, na sahranu svog oca doveden sa lancima na nogama.
Evropske demokrate reagovale zbog novosadskog studenta u lancima: "Oduzeto mu dostojanstvo"
17.09.2025.•
4
Evropska demokratska stranka osudila je ophođenje vlasti Srbije prema uhapšenom studentu novosadskog FTN-a Bogdanu Jovičiću koji se tretira "ne kao glas savesti, već kao opasni kriminalac".
VIDEO: Skup podrške uhapšenim poljoprivrednicima ispred novosadskog suda, tu su i traktori
17.09.2025.•
5
Studenti i zborovi građana okupili su se oko 11 časova ispred zgrade suda u Sutjeskoj ulici.
Prikuplja se novac za Teodoru Martinko povređenu u padu nadstrešnice u Novom Sadu
17.09.2025.•
5
Humanitarni fond "Novi život - Stefan Milivojević" prikuplja novac za Teodoru Martinko, koja je teško povređena u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.
Komentari 13
Maja
Ana
Komšinica
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar