Hrvatska nabavlja prvi hirurški robotski sistem

U Hrvatskoj najavljuju da bi uskoro trebalo da dobiju prvi hirurški robotski sistem u Kliničko-bolničkom centru Zagreb.
Uz pomoć tog sistema operisaće i hirurzi iz drugih bolnica i edukovati se mladi lekari. 
 
U KBC Zagreb osniva se Nacionalni robotski centar, koji bi trebalo da počne da radi na proleće naredne godine. Robot košta oko dva miliona evra, a pre šest meseci sredstva za njegovu nabavku osigurana su iz fondova EU. 
 
Uz pomoć robota najviše se operišu karcinomi prostate, ali i svi tumori u stomaku i grudnom košu, a rade se i ginekološke operacije.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Cocco

    08.09.2018 14:01
    Ma je*o robota! Al' zato nemaju jarbol za jačanje kulta zastave, pa nemaju muzičku fontanu niti onih 50 i kusura fontana, koje nisu muzičke, al' se pored njih slikaju turistrička i stranačka teška krda. Pa nemaju...
  • Zatecen

    08.09.2018 11:38
    Bravo komsije
    A mi ni Magnetnu rezonancu u Decijoj bolnici, al zato za budalastine se ima...
    daleko smo mi od normalnog sveta

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Zdravlje

Patite li od "Imejl apneje"?

Ako ste ikada primetili da vam disanje postane nepravilno nakon što primite neočekivan imejl ili dok pokušavate da sastavite savršen odgovor, možda se suočavate sa "imejl apnejom".

Kako sačuvati želudac i jednjak od tableta?

Lekovi koji se uzimaju oralno mogu uticati na sistem za varenje na više različitih načina. Iako se neki od njih izdaju bez recepta, i obično su bezbedni i efikasni, mogu stvoriti štetne efekte kod nekih ljudi.