Jevrejka rođena u Austriji Inge Ginsberg (97), koja je preživela Holokaust, poslednjih godina peva u hevi metal bendu, ali prema sopstvenim rečima, njen najveći talenat nije pevanje, već preživljavanje.
Biblioteka čuvenog britanskog političara iz 19. Vilijema Gledstona koji je u nekoliko navrata bio predsednik Parlamenta, koju je zaveštao državi pre 130 godina, sada ima i 26 soba za prenoćište.
U potrazi za australijskim uzorom, osobom vrednom, upornom i iskrenom, autralijski list Dejli telegraf ocenio je da tim kriterijumima odgovara samo jedan konj, odnosno kobila, koja je, prema oceni tog lista, zaslužila titulu Australijanca godine.
Talas ekstremnih vrućina već više od nedelju dana hara Australijom, najviše dnevne temperature dosežu gotovo 50 stepeni Celzijusa, a ekstremne temperature i suša doveli su i do masovnog izumiranja životinja.
Kompanija Er Srbija najavila je danas da će od juna ove godine uvesti redovne direktne letove tokom cele godine ka sedam novih destinacija – Kijevu, Madridu, Barseloni, Rijeci, Krasnodaru, Helsinkiju i Kairu, kao i dve sezonske linije za Nicu i Zadar.
Bočice iz koje sportisti piju vodu ili neki drugi napitak tokom treninga mogu biti leglo bakterija ukoliko se ne održavaju na odgovarajući način, piše Popsugar.com.
Ahromatske boje - bela, crna, siva i srebrna - nastavljaju da dominiraju putevima. Gotovo 80 odsto automobila na svetu proizvedeno je u nekoj od tih boja. Bela je najpopularnija među njima, pokazala je BASF-ova globalna analiza distribucije boja na tržištu automobila tokom 2018. godine.
Pobožna hrišćanka Mari Žan Pjer dobila je otkaz nakon što je propustila šest nedeljnih smena kako bi prisustvovala misi u Betelskoj baptističkoj crkvi u Majamiju.
Izgledaju kao plišani medvedići, a upravo je njihov preslatki izgled doveo do toga da vombati postanu selfi aksesoar za turiste koji posećuju udaljeno tasmanijsko ostrvo.
Prema postojećoj evidenciji oko 600 životinjskih vrsta verovatno je netačno svrstano u one kojima ne preti istrebljenje, rezultati su novog istraživanja.
Jedno od najlepših grčkih ostrva Santorini više ne može da podnese veliki broj turista, smatraju u Komitetu za transport Evropskog parlamenta (TRAN Commitee).