Predsednica Evropskog pokreta Srba sa Kosova i savetnica kosovskog ministra za zajednice i povratak Rada Trajković objavila je da je i dalje na punktu Merdare.
Vlada Srbije postavila je Lava Grigorija Pajkića, televizijskog voditelja i poslanika SNS, za državnog sekretara u Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.
Predsednik Crne Gore Milo Đukanović rekao je agenciji Mina da će ispoštovati Ustav i potpisati izmene Zakona o predsedniku, prenosi Radio-televizija Crne Gore.
Proslavljeni srpski fudbaler i trener Siniša Mihajlović preminuo je u 54. godini, posle duge i teške borbe sa bolešću, u bolnici u Rimu, prenose italijanski mediji.
Zahtev predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog da se pred početak finala Svetskog prvenstva između Argentine i Francuske pošalje poruka o miru u svetu odbijena je od strane FIFA.
Saljih Mustafa, bivši komandant gerilske jedinice BIA, jedinice unutar operativne zone Lab Oslobodilačke vojske Kosova (OVK), osuđen je danas u Hagu na 26 godina zatvora.
Projekat "Znamenite žene u nauci i kulturi: dizajniranje iskustva kroz zajedničku turističku rutu i proizvod" sproveden je tokom ove godine na ruti Novi Sad - Segedin.
Na administrativnom prelazu Merdare Kforu je predat zahtev Vlade Srbije za vraćanje stotinu do hiljadu pripadnika srpskih snaga bezbednosti po Rezoluciji 1244 na teritoriju KiM.
Inđija, koja je nekada bila opština u kojoj je poljoprivreda pretežna delatnost, odlukom odbornika u Skupštini opštine postaje centar automobilske inustrije.
Poljak Šimon Marcinjak sudiće finalnu utakmicu Svetskog prvenstva u Kataru između Argentine i Francuske, saopštila je danas Međunarodna fudbalska federacija (Fifa).
Predsednik Vučić je nedavno najavio uvođenje posebnog poreza za kompanije koje su ekstraprofitirale u energetskoj krizi, ali država sada odustaje od plana da na ovaj način prikupi novac.