Vatikan istražuje to što je bivši direktor njegove službe za prikupljanje dobrovoljnih priloga u SAD, sveštenik Endrju Smol, od 2021. prebacio najmanje 17 miliona dolara u svoj kreditni fond.
Očigledno je da je režim koji nema način da zaustavi masovne mirne proteste na ulicama Beograda i drugih gradova, rešio da angažuje opskurne grupice da pokušaju da ga blate i kompromituju iznutra.
Cilj protesta "Srbija protiv nasilja" mora da bude odlazak Aleksandra Vučića jer je on simbol ovog sistema, čovek koji je sve postavio i sve rešava, rekao je za Nova S glumac Nikola Kojo.
Juniori Vojvodine osvojili su titulu prvaka Srbije pošto su u finalu Finalnog turnira Prvenstva Srbije u Novom Sadu savladali Partizan sa 3:0 (25:18, 25:14, 25:23).
Glas nekadašnjeg najboljeg tenisera sveta Rodžera Federera od sada će moći da čuju korisnici aplikacije za navigaciju Vejz (Waze), saopštila je danas ta kompanija.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je u intervjuu za CNN rekao da su od dolaska Aljbina Kurtija na vlast u Prištini bila 353 etnički motivisana napada na Srbe.
Predsednik Socijalističke partije Srbije i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić kaže da će njegova partija predložiti premijerki Srbije ime novog ministra prosvete.