Dvoje kineskih ribara se udavilo dok ih je gonio brod tajvanske obalske straže blizu arhipelaga Kinmen koji pripada Tajvanu, saopštila je danas obalska straža.
Lutke sa likovima predsednika Srbije i Rusije Aleksandra Vučića i Vladimira Putina spaljene su juče na maskenbalu u Kaštelima u Splitsko-dalmatinskoj županiji u Hrvatskoj.
Luiz Gustavo Aires (50) izjasnio se da nije kriv po optužnici koja ga tereti da je ukrao mali avion sa aerodroma u blizini San Franciska, a potom sleteo na plažu Half Mun Bey.
Ministarstvo spoljnih poslova Kanade obavestilo je Ambasadu Rusije u Otavi da je odbilo zahtev Moskve za izručenje devedestosmogodišnjeg Jaroslava Hunke.
U servisu za iznajmljivanje skijaške opreme u švajcarskom zimskom centru Davosu osvanuo je natpis "za Jevreje nema skija", zbog čega je švajcarska policija pokrenula istragu.
Pripadnik Hrvatske vojske preminuo je danas na testiranju motoričkih sposobnosti u kasarni "Pukovnik Marko Živković" u Velikoj Gorici, saopštilo je hrvatsko Ministarstvo odbrane, prenosi Hina.
Strahuje se da je devet rudara ostalo zarobljeno u rudniku zlata nakon odronjavanja zemljišta u provinciji Erzinčan, u istočnoj Turskoj, saopštili su danas lokalni zvaničnici.
Učenice srednjih škola u turkmenistanskoj pokrajini Balkan podvrgnute su obaveznim testovima nevinosti, za koje zvaničnici kažu da su potrebni za procenu morala tinejdžerki.
Američka vlada je saopštila da troši više od sedam miliona dolara godišnje na održavanje superjahte koju je zaplenila od sankcionisanog ruskog oligarha Sulejmana Kerimova.
Đovani Bareka, 54-godišnji zidar, priznao je da je ubio svoju ženu i dva sina od pet i 15 godina u gradu Altavila Milicia, a dve osobe su mu pomogle u tom činu.