Mirisni začin koji snižava pritisak

Ukoliko vas muči visoki krvni pritisak svakako morate da promenite navike u ishrani, odnosno da smanjite unos soli i masnoća i povećate unos vode.
Ukoliko vas muči visoki krvni pritisak svakako morate da promenite navike u ishrani, odnosno da smanjite unos soli i masnoća i povećate unos vode.

Ali, uz već poznate savete koji će sprečiti pojavu "tihog ubice", pomoći će vam i jedan mirisan začin.

Ukoliko ubacite dva grama (ili pola kašičice) cimeta u svoju dnevnu ishranu, lakše ćete kontrolisati visoki pritisak. Štaviše, nekoliko studija je potvrdilo kako gornji i donji pritisak kod odraslih osoba smanjuje svima poznati mirisan začin - cimet.

"Svakako bih preporučio da se cimet doda u svakodnevnu ishranu, ali neće vam samo to pomoći u smanjivanju krvnog pritiska. Ishrana uopšteno treba da bude prilagođena zdravstvenom stanju organizma. Vežbanje je takođe nužno, jer aktivnost ni jedan začin ne može da zameni", rekao je autor knjige "The SooperfoodsRr Diet", Vendi Brazilian.

Osim u kolačima cimet možete konzumirati i za doručak, njime možete da posipate kafu ili jogurt sa žitaricama. Isto tako iseckano voće poput jabuke ili kruške možete oplemeniti ovim smeđim prahom.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • 02.10.2013 13:54
    Sa cimetom ne bi trebalo preterivati, ako niste u prilici da nabavite cejlonski (Cinnamomum verum). Kod nas se prodaje uglavnom kasija (Cinnamomum cassia) koja, za razliku od cejlonskog, sadrži kumarin. Kumarin je, u većim količinama, problematičan za jetru i buburege.
    Cimet u čaj i kolače i svuda okolo (prelepo miriše), ali ja ne bih preterivala da se rešavanjem jednog problema ne napravi drugi :).

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Zdravlje

Na listi RFZO 245 novih generičkih lekova

RFZO je usvojio novu listu lekova na koju je stavljeno 245 novih generičkih lekova, odnosno zamena za lekove koji se već izdaju o trošku RFZO, ali od različitih proizvođača.

Da li postoji idealno vreme za večeru?

Zaboravite na univerzalno "pravilno" vreme za večeru. Iako smo često čuli da je idealno večerati između 17 i 19 časova, nutricionisti poručuju - to ne važi za sve.