Nakon pokojne novinarke Gordane Suše, poziv za glasanje stigao je i prvom glavnom uredniku Danasa Grujici Spasoviću, koji je preminuo pre malo više od tri godine.
Gradski odbor Socijalističke partije Srbije (SPS) u Nišu sutra će otvoriti spomen sobu posvećenu jednom od osnivača SPS i nekadašnjem predsedniku Srbije i SR Jugoslavije Slobodanu Miloševiću.
Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu naredilo je sprovođenje finansijske istrage protiv 11 osumnjičenih koji su uhapšeni prošle sedmice zbog pranja 400 miliona.
Guvernerka NBS Jorgovanka Tabaković izjavila je da je dinar simbol monetarne i opšte ekonomske stabilnosti Srbije i valuta koja privlači ulaganje sve većeg broja investitora.
Vlada Bugarske obustaviće takse na tranzit ruskog gasa koji prolazi kroz tu zemlju ka Srbiji i Mađarskoj, rečeno je Tanjugu u Ministarstvu rudarstva i energetike.
Nemačka pokrajina Saksonija-Anhalt namerava da ubuduće od svakog kandidata za sticanje državljanstva traži da se izjasni za pravo Izraela na postojanje, piše Dojče vele.
Predsednica Udruženja "Mame su zakon" i kandidatkinja liste "Srbija ne sme da stane" na republičkim izborima, Tatjana Macura, izjavila je da za sad ne razmišlja o učlanjenju u SNS.
Predsednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas, treći na listi "Srbija protiv nasilja" za republičke izbore, rekao je da Srbija 17. decembra ne bira između njega i Aleksandra Vučića.
Kosovska kompanija za distribuciju električne energije (KEDS) potpisala je ugovor sa Elektroseverom, a predsednik Srbije Aleksandar Vučić je rekao da sledi potpisivanje ugovora sa stanovništvom.
EU poziva Srbiju i Kosovo da bez odlaganja i preduslova ispune sve obaveze iz Sporazuma o putu ka normalizaciji i aneksa o njegovoj primeni, uključujući Asocijaciju/Zajednicu srpskih opština.
Protokol o postupanju u vrtićima i školama u slučaju dojava o postavljenim bombama biće proširen, a MUP i Ministarstvo prosvete najverovatnije će već danas definisati sve detalje.
Ljupču Palevskom, osumnjičenom za ubistvo devojčice Vanje Đorđevske i Pančeta Žežovskog u Severnoj Makedoniji, određen je ekstradicioni pritvor od 40 dana u Turskoj.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da svakoga dana razmišlja o ulasku Srbije u BRIKS (savez Brazila, Rusije, Indije, Kine i Južnoafričke Republike), ali da to trenutno nije moguće.