Kompanija za proizvodnju lekova Galenika planira da preko povezanog preduzeća Rio Pharmaceuticals, izgradi novu fabriku aktivnih farmaceutskih sastojaka (API) u Zemunu.
Direktor Kancelarije Vlade Srbije za KiM Petar Petković rekao je da će zvanični Beograd, po Rezoluciji SB UN 1244, razmotriti mogućnost povrtaka do 1.000 pripadnika svojih bezbednostih snaga na Kosovo
Džet Blek, bubnjar i jedan od osnivača proslavljene engleske pank-grupe Strenglers umro je u 84. godini posle mnogo godina "lošeg zdravlja", potvrdili su bend i njegov predstavnik za štampu.
Zatvoreni beloruski aktivista za ljudska prava Aleš Beljacki, koji je podelio ovogodišnju Nobelovu nagradu za mir nije dobio dozvolu od beloruskih vlasti da preda svoj govor za cremoniju uručenja.
Poslanici Skupštine Srbije večeras su završili raspravu o predlogu državnog budzeta za narednu godinu i o nizu zakona o čemu će glasati sutra, u petak.
Način na koji predsednik SAD Džozef Bajden obavlja funkciju podržava 43 odsto odraslih Amerikanaca, dok 55 odsto ne odobrava, pokazalo je najnovije istraživanje.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv M.N. (26) zbog sumnje da je 14. septembra oko podne silovao 60-godišnju ženu u njenoj kući u opštini Lazarevac.
Pregovori SAD i Rusije bili su "ciljani i konkretizovani" na oslobađanje iz ruskog zatvora američke košarkašice Britni Grajner, prenele su SAD Ukrajini i drugim saveznicima,rekao je američki zvaničnik