Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić izjavio je da će spomenik Zoranu Đinđiću biti postavljen u Beogradu iduće godine, na dvadesetogodišnjicu od ubistva premijera Srbije.
Broj poginulih u eksploziji u hemijskoj fabrici "Melamin" u Kočevju povećao se na šest, nakon što je u ljubljanskom Kliničkom centru preminuo jedan od dvojice radnika koja su zadobila teške opekotine.
Potrošačke cene u aprilu 2022. godine, u poređenju sa istim mesecom prethodne godine, povećane su za 9,6 odsto, dok su u poređenju sa decembrom 2021. godine u proseku povećane za 4,3 procenta.
UNICEF je potvrdio da je skoro 100 dece poginulo tokom aprila u Ukrajini, mada stvarni broj stradale dece može biti značajno veći, rekao je zvaničnik UNICEF-a u Savetu bezbednosti u četvrtak.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je u četvrtak uveče da je spreman da razgovara sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom i da moraju naći dogovor bez ultimatuma kao uslova.
Predsednik Skupštine Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da je Srbija spremna da zajedno sa Sjedinjenim Američkim Državama radi na diverzifikaciji snabdevanja energentima.
Više od stotinu rimokatoličkih župa u Nemačkoj ove nedelje održalo je bogosluženja tokom kojih su blagoslovljeni homoseksualni parovi, uprkos tome što je reč o praksi koju Vatikan ne odobrava.
Povodom zahteva Prištine za prijem Kosova u Savet Evrope, predsednik Aleksandar Vučić je više puta rekao da kosovska vlada time krši Vašingtonski sporazum.
Grupa naučnika je uz pomoć osam radio teleskopa širom sveta, pod nazivom "Event Horizon Telescope", objavila prvu fotografiju supermasivne crne rupe koja se nalazi u centru naše galaksije Mlečni put.