Gradonačelnik Gospića Karlo Starčević izjavio je da ne vidi razlog za osudu grafita sa vešalima u tom ličkom mestu, koji očigledno poziva na ubistvo lidera Srba u Hrvatskoj Milorada Pupovca.
Očigledno je da nešto moramo da uvedemo kako bismo spasavali ljudske živote, ali, iz praktičnih razloga nije moguće uvesti obaveznu vakcinaciju u Srbiji, rekao je ministar zdravlja Zlatibor Lončar.
Američki predsednik Džozef Bajden potpisao je ukaz kojim naređuje skidanje oznake poverljivosti sa pojedinih dokumenata iz istrage FBI u vezi sa terorističkim napadima 11. septembra 2001. godine.
Engleski igrači bili su meta rasističkog vređanja od dela mađarskih navijača na kvalifikacionoj utakmici za Svetsko prvenstvo u Budimpešti, objavili su britanski mediji.
U bolnici u Varšavi je preminuo i drugi avganistanski dečak iz evakuisane šestočlane porodice, koja se 24. avgusta otrovala u centru za izbeglice blizu Varšave.
Bivši pripadnik srpskih paravojnih formacija, 71-godišnjak iz Vukovara, uhapšen je zbog sumnje da je 1991. počinio ratni zločin protiv tada 24-godišnjaka.
Zaštitnik građana Zoran Pašalić kaže za N1 da je stanje u domovima za smeštaj dece i omladine ometene u razvoju u Veterniku i u Subotici "izuzetno dobro".
Epidemiološkinja sa Studentske poliklinike Mila Paunić izjavila je danas da je protekla nedelja obeležena mnogo većim brojem studenata koji su došli da se testiraju.