Aleksandra Krunić nije večeras uspela da se plasira u drugo kolo turnira u Majamiju, pošto je izgubila od 90. teniserke sveta Laure Zigemund iz Nemačke posle tri seta, 6:4, 2:6, 2:6.
Košarkaši Srbije igraće u Grupi C sa Sjedinjenim Američkim Državama, pobednikom kvalifikacija u Portoriku i Južnim Sudanom na Olimpijskim igrama u Parizu, odlučeno je žrebom u švajcarskom gradu Mi.
Glavni pregovarač Kosova u dijalogu sa Srbijom Besnik Bislimi je danas posle sastanka dveju strana u Briselu izjavio da će obe strane do petka poslati predloge o pitanju upotrebe dinara na Kosovu.
Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu dostavilo je predlog optužnice protiv N.V (38) zbog pretnje supruzi da će ubiti nju i članove njene porodice.
Predsednik Odbora nemačkog Bundestaga za spoljne poslove Mihael Rot izjavio je danas da Srbija na čelu sa predsednikom Aleksandrom Vučićem nema šanse da postane članica Evropske unije.
KK Dubai igraće u ABA ligi sledeće sezone, a ugovor su ispred kluba potpisali Đorđe Đoković kao potpredsednik i direktor, i Dejan Kamenjašević kao generalni direktor.
Samo sedam zemalja ispunjava međunarodne standarde kvaliteta vazduha, a smrtonosno zagađenje vazduha se pogoršava zbog oporavka ekonomske aktivnosti i toksičnog uticaja dima od šumskih požara.
Jedan od najistaknutijih srpskih biologa, botaničara, ekologa i biogeografa, akademik Vladimir Stefanović, preminuo je u 77. godini u Beogradu, saopštila je danas Srpska akademija nauka i umetnosti.
Mehaničar zadužen za održavanje autobusa sa koga je juče tokom vožnje otpao točak i usmrtio ženu je uhapšen, saopštilo je Prvo osnovno javno tužilaštvo u Beogradu.
Palata Srbije opljačkana je nedavno i iz jedne kancelarije odneto je 43.000 vrednog odličja. Međutim, brojni stručnjaci sumnjaju u ovaj broj i vrednost ukradenog ordenja.
Premijer Albanije Edi Rama odbio je danas da se izvini zbog toga što je šakom u lice odgurnuo novinarku Ambroziju Metu, kako pokazuju snimci tog incidenta na društvenim mrežama.