Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će godišnjica "Oluje", proterivanja Srba iz Hrvatske, biti obeležena u Novom Sadu, 4. avgusta, na Trgu slobode.
Protest sa zahtevom da se procesuiraju osobe koje su se 21. jula sukobile sa građanima ispred Skupštine AP Vojvodine, a pred sednicu Skupštine grada održaće se u četvrtak, 28. jula.
Investitor ATP Vojvodina Ilija Dević poručuje da je iz Evropske komisije stiglo reagovanje na njegovo saopštenje za javnost, u kom je ukazao na pritisak sa kojim se suočava pravosuđe u Srbiji.
Vladimir Beljanski, jedan od punomoćnika mladića kog su policajci pretukli na protestu u Novom Sadu 2020. godine kaže da je angažovanje Vladimira Đukanovića kao advokata odbrane sukob interesa.
Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu postupa po službenoj dužnosti kako bi utvrdilo da li je na protestu protiv GUP-a 21. jula ispred Skupštine Vojvodine bilo elemenata krivičnih dela.