Voša juriša na titulu, pao i Partizan

Fudbaleri Vojvodine nastavili su pobednički niz i večeras pobedili Partizan u Beogradu sa 1:0 golom Abubakara Oumara u 77. minutu.
Fudbaleri Vojvodine nastavili su pobednički niz i večeras pobedili Partizan u Beogradu sa 1:0 golom Abubakara Oumara u 77. minutu. Ovo je bila sedma uzastopna pobeda Novosađana u šampionatu (plus dve u kupu) posle koje zaostaju svega tri boda za Partizanom i Zvezdom, a druga nad crno-belima u ovom prvenstvu.

Novosađani su od početka meča pokazali da imaju šampionske ambicije i da su došli da pobede, a prvo stoprocentnu priliku imao je Brana Ilić u 7. minutu kada je bio sam ispred Stojkovića, ali je golman crno-belih dobro intervenisao. U nastavku je jednu dobru priliku imao i domaći tim, ali je sa gol linije loptu izbacio Vulićević. Gol odluke pao je u 77. minutu kada je posle prodora Lazetića nespretno reagovao Krstajić, lopta se odbila do Vulićevića koji je šalje na peterac slobodnom Oumaru, a ovaj postiže svoj 12. gol u sezoni. Do kraja je usledio pritisak Partizana, ali se Vojvodina uspešno branila.

Posle pobede Zvezde na gostovanju protiv Metalca sa 1:0, večiti rivali su se poravnali na tabeli sa 56 bodova, sledi ih Vojvodina sa 53. Evo i ostalih rezultata 22. kola: OFK Beograd - Borac 2:1, Čukarički - Jagodina 1:3, Javor - BSK 0:0, Hajduk - Spartak 1:0, Inđija - Rad 1:1 i Sloboda - Smederevo 2:1.

Naredno kolo već je u sredu, Vojvodina dočekuje Hajduk, Zvezda će ugostiti Slobodu, dok Partizan ide u Smederevo. Potom je sledećeg vikenda na rasporedu "večiti derbi", a novosadski crveno-beli gostovaće na Karaburmi. (S.K.)

• Andro

19.04.2011 11:23
    jok
    I ne samo na titulu, nego i na DUPLU KRUNU!!!
  • plomba

18.04.2011 11:55
    horor
    @casper
    Vojvodina se bori za titulu, a ljudi nece na stadion jer 200-300 klinaca zapeva ponekad pesmu o Kosovu? Kad se u skorije vreme desio neki incident na stadionu?
    Mrtvi Novosadjani, uvek bili i bice.
  • Casper

18.04.2011 07:24
    Doci na stadion???
    Uvek sam dolazio na stadion, ali od kada na stadion dolaze frustrirani klinci i ljudi koji nemaju pristojnosti niti malo... tesko sine da ces videti vecu posecenost.
    Muka mi je kada na stadionima gledam parole koje nemaju veze sa dva tima koja se nadigravaju. A tih pesama, 'navijaca'...sacuvaj nas Boze...