Pet država u kojima je penzija veća od 1.000 evra

Među državama u kojima su prosečne penzije najveće je i Luksemburg.

Ljudi tamo nakon odlaska u penziju tek počinju da uživaju - dobijaju 1.800 evra mesečno.

Sa druge strane, u Indiji je situacija totalno dugačija, oni su svrstani u zemlje s najmanjim penzijama - njihovi penzioneri preživljavaju sa oko 13 evra mesečno.

U Srbiji ima 1,7 miliona penzionera, koji u proseku mesečno primaju malo više od 23.000 dinara. S obzirom na to da je svaka peta u rasponu od 10.000 do 15.000 dinara, teško bi se moglo reći da je korisnicima i dovoljna.

Penzioneri i svi građani mogli bi da pozavide ovim državama zbog visine njihovih penzija, jer sa njima radnici kada odu u penziju mogu bezbrižno da žive.

Luksemburg - 1.800 evra

Norveška - 1.500 evra

Nemačka - 1.200 evra

Holandija -1.100 evra

Novi Zeland - 1.100 evra

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Terješkova

    21.08.2016 20:37
    Glavu dajem da kod nas ima glavonja koji imaju penziju više od 1800 eura!!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija