Ministarska spoljnih poslova Nemačke Analena Berbok planira da protera više od 30 ruskih diplomata akreditovanih u Berlinu, dok iz Moskve poručuju da već imaju spreman odgovor.
Rutinska upotreba dronova rasprostranjena je u ratovima, policijskim intervencijama i poljoprivredi, ali sada ih sve više američkih firmi koristi za dostavu namirnica pravo do kućnih vrata.
Ministar odbrane Izraela Joav Galant pozvao je večeras na momentalno i privremeno zaustavljanje spornog plana ultradesničarske izraelske vlade za reformu pravosuđa.
Više od 5.000 bivših zatvorenika je pomilovano pošto su im istekli ugovori o učešću u borbama u Ukrajini u ruskoj plaćeničkoj grupi Vagner, rekao je u subotu osnivač Vagnera Jevgenij Prigožin.
Komandant 72. brigade za specijalne operacije Miroslav Talijan izjavio je da je zadovoljan odzivom na konkurs za prijem novih pripadnika specijalnih jedinica Vojske Srbije.
Fudbaleri Švajcarske pobedili su večeras u Novom Sadu selekciju Belorusije sa 5:0, u utakmici prvog kola Grupe I u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine.
Moskva i Minsk su se dogovorili da postave taktičko nuklearno oružje na teritoriji Belorusije, izjavio je danas predsednik Rusije Vladimir Putin u intervjuu televiziji Rusija 24.
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović odlikovao je u Derventi ratnu 103. brigadu Hrvatskog veća odbrane (HVO) za, kako je navedeno, "iskazano junaštvo njenih pripadnika u Domovinskom ratu".
Odnosi Srbije i Rusije nikako nisu "bezuslovna ljubav", prenosi švajcarski javni servis SRF. Kako navode, ima naznaka za okretanje leđa Moskvi, ali to neće ići preko noći.
Odbor Skupštine Srbije za ustavna pitanja i zakonodavstvo utvrdio je listu kandidata za zaštitnika građana sa pet kandidata, a poslaničke grupe imaju rok do 12. aprila da predlože svog kandidata.