Vojni analitičar Aleksandar Radić ocenio je da ne postoji vojno-tehničko obrazloženje za nabavku polovnih kiparskih helikoptera Mi-35 za potrebe Vojske Srbije.
Srbija je dobila još dvoje ambasadora nakon što su im njihove buduće države službovanja odobrile agremane i predsednik Aleksandar Vučić potpisao njihove ukaze o postavljenju.
U postupku restitucije starim vlasnicima ili njihovim naslednicima do sada je vraćeno više od 90 odsto oduzetog poljoprivrednog zemljišta, kažu nadležni.
Republika Srbija planira da se zaduži kod banaka Poštanska štedionica i Unikredit za izgradnju linijske infrastrukture do Nacionalnog fudbalskog stadiona sa pratećim sadržajima u Surčinu.
Ministarka pravde Maja Popović rekla je da očekuje da izmene Krivičnog zakona, kojima se propisuju oštrije kazne za krivična dela nasilja u porodici i protiv polne slobode, budu usvojene 2024.
U školama u Srbiji nije organizovana ishrana za đake, jer škole nemaju svoje kuhinje, te nema ni besplatnih obroka za one iz socijalno ugroženih porodica.
Ministar informisanja i telekomunikacija Mihailo Jovanović je, govoreći o Predlogu pravilnika za izdavanje pojedinačnih dozvola za izdavanje 5G frekvencija, istakao da je to prvi od korak ka 5G mreži.
Vojni analitičar Aleksandar Radić izjavio je da se pre policijske istrage neće tačno znati šta je dovelo do jutrošnje eksplozije u fabrici raketnih delova za protivgradnu odbranu "Edepro".
Sa granice sa Slovenijom u Srbiju je nedavno vraćena pošiljka svežih krastavaca zbog prisustva fungicid metalaksila, što nije prvi put ovog leta da proizvodi naše zemlje ne prođu kontrolu EU.
Saobraćajna policija sprovodiće od 16. do 22. septembra akciju pojačane kontrole saobraćaja na putevima Srbije u sklopu međunarodne akcije "ROADPOL dani bezbednosti".
Predsednik Socijaldemokratske partije Srbije (SDPS) Rasim Ljajić izjavio je danas u Vranju da je ta stranka spremna za izbore, bez obzira na to da li će biti održani u decembru ili na proleće.
Sudija za prethodni postupak Rustem Begoli odredio je mesec dana kućnog pritvora Andriji i Mihajlu Miciću, koje su pripadnici policije pretukli i uhapsili u četvrtak uveče u Gračanici.