Najveća danska novinska agencija Ricau (Ritzau) je danas saopštila da je odbila ucenu hakera, zbog čijeg napada je primorana da obustavi emitovanje vesti i slika na uobičajen način.
Četvrtina Italijana veruje u teorije zavere o epidemiji Covida-19, pre svega da je virus stvoren u laboratoriji kako bi se uticalo na ravnotežu snaga u međunarodnim odnosima ili da on uopšte ne postoji i da se koristi kao izgovor za kontrolu ljudi, pokazuje anketa objavljena u utorak.
Hrvatski ministar Ivan Malenica istakao je da se izmenama i dopunama zakona o izvršenju štiti dostojanstvo i uspostavlja ravnoteža između dužnika i poverioca.
Mađarske vlasti su kritikovale Džordža Klunija smatrajući da ima previše "ograničeno znanje" o istoriji i politici, jer je taj američki glumac premijera Viktora Orbana opisao kao primer "mržnje i besa" u svetu.
Predstavnici SAD, Francuske, Velika Britanije i Nemačke u Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija podržale su sinoć visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini Valentina Incka i osudile govor predsedavajućeg Predsedništva BiH i lidera SNSD Milorada Dodika, koji ga je oštro kritikovao.
Tužilaštvo za organizovani kriminal podiglo je još jednu optužnicu protiv većinskog vlasnika poljoprivednog dobra "Jovanjica" Predraga Koluvije, kojom je obuhvaćeno još osam osoba, uhapšenih u julu ove godine u nastavku istrage u vezi sa proizvodnjom marihuane na tom imanju.
Stariji građani i zdravstveni radnici u staračkim domovima prvi će primiti vakcinu protiv koronavirusa u Španiji, najavio ministar zdravlja Salvador Ilja, dodajući da će biti 18 grupa ljudi koji će redom dobijati vakcinu.
Tužilaštvo u Skoplju podnelo je sudu predlog da oca i sina kazne sa 2.000 evra zbog organizovanja veridbe u dvorištu porodične kuće, na kojoj je bilo 30 gostiju.
Helsinki, koji je bio prilično pošteđen pandemije virusa korona, sada uvodi nova ograničenja zbog pojave infekcija, najavio je gradonačelnik Jan Vapavuori.
Univerzitet u Kembridžu uputio je danas apel kako bi se pronašle dve beležnice Čarlsa Darvina za koje veruje da su ukradene iz biblioteke tog univerziteta, od kojih jedna sadrži njegovu skicu "drveta života", simbola njegove teorije evolucije.
Crnogorska Uprava policije saopštila je danas da je pogrešno protumačena odluka o zabrani ulaska u Crnu Goru pevaču Vladu Georgievu, odnosno da zabrana nije vremenski ograničena na 10 godina.
Hrvatski zavod za javno zdravstvo (HZJZ) pokrenuo je projekat praćenja otpadnih voda, s obzirom da su nedavna istraživanja pokazala da otkrivanje korona virusa u otpadnim vodama može pomoći u praćenju epidemije Covida-19.
Mađarska vlada ograničila je posete maloprodajnim radnjama u pokušaju da izoluje starije kupce i obuzda širenje pandemije virusa korona među osobama starijim od 65 godina, koji se smatraju najugroženijom grupom.
Papa Franja nema razumevanje za demonstrante koji se protive restriktivnim merama, posebno nošenju maski, dok za ljude koji su protestovali nakon nasilne smrti Afroamerikanca Džordža Flojda kaže da su time iskazivali "zdrav bes" protiv rasizma.
Slovenac (67) uhapšen je jer je godinama krio telo pokojne majke, navodeći da je još živa da bi primao njenu penziju, saopštili su izvori bliski policiji.