On će u ponedeljak i utorak operisati pacijente na Institutu za kardiovaskularne bolesti "Dedinje", prenosi Politika.
Đamberti je direktor centra za urođene srčane mane u bolnici San Donato u Milanu, a na Institutu "Dedinje" operisaće sedmoro pacijenata koji boluju od urođenih srčanih mana.
Reč je o veoma složenim hirurškim intervencijama koje domaći lekari za sada nisu u mogućnosti samostalno da obavljaju.
Dolaskom ovog svetski priznatog stručnjaka o trošku RFZO, lekari imaju priliku da steknu nova znanja, a pacijenti mogućnost da lečenje obave u svojoj zemlji.
Ovo je peti put za poslednjih pet godina da profesor Đamberti dolazi u Srbiju da operiše osiguranike RFZO.
Podrži 021
021 je pokrenuo svoj gift shop - Shopins.rs, a kupovinom nekog od artikala direktno podržavate rad naše redakcije. Svaki vaš doprinos, ma kako bio velik ili mali, dragocen je. Jer pravo novinarstvo vredi.
Komentari 1
Ns
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar