VIDEO: Zašto neka zrna kukuruza ne puknu i ne postanu kokice?

Neka zna kukuruza jednostavno ne puknu i ne pretvore se u kokicu.
VIDEO: Zašto neka zrna kukuruza ne puknu i ne postanu kokice?
Foto: Pixabay
Stvar je u tome što je ljuska kukuruznog zrna otporna na vodu, kaže Helen Cerski, autor knjige "Storm in a Cup", prenosi Biznis insajder.
 
"Ispod opne, u unutrašnjosti zrna, nalazi se određena količina vode i gustin", objašnjava Cerski. 
 
Kako se zrna zagrevaju, tako voda počinje da isparava. Zrno se širi, sve dok u jednom trenutku zbog pritiska opna ne pukne. 
 
Pojedina zrna kukuruza su zbog oštećenja već izgubila vlagu, tako da ovaj proces nije više moguć jer nema isparavanja vode, a samim tim nema ni pritiska.
 
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Hrana i piće

Špargle mnogi pripremaju na pogrešan način

Proleće je vreme špargli, ali mnogi ih izbegavaju jer im ispadnu gorke. Dobra vest je da se gorčina može ublažiti - pravilnim čišćenjem, kratkom termičkom obradom i kombinovanjem s pravim namirnicama.