Novosadski informativni portal 021

Sport - Tenis

Jovanovski prošla u osminu finala

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u osminu finala turnira u Rimu pošto je pobedila 17. teniserku sveta Amerikanku Medison Kiz sa 2:1 u setovima (6:4, 1:6, 6:3).

Ivanovićeva poražena u Rimu

Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović završila je učesće na turniru u Rimu, pošto je danas poražena u drugom kolu od Ruskinje Darije Gavrilove sa 5:7, 7:6 (7:2), 7:6 (9:7).

Lajović eliminisan sa Masters turnira u Rimu

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je danas sa Masters turnira u Rimu, pošto je u prvom kolu izgubio od Argentinca Huana Monaka sa 1:2, u setovima 3:6, 7:6, 2:6.

Marej osvojio masters u Madridu

Britanski teniser Endi Marej osvojio je večeras masters u Madridu pošto je u finalu savladao branioca titule Španca Rafaela Nadala sa 6:3, 6:2.

Lajović u glavnom žrebu mastersa u Rimu

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u glavni žreb mastersa u Rimu, pošto je danas u poslednjem kolu kvalifikacija pobedio Hrvata Bornu Ćorića sa 6:1, 6:4.

Zimonjić i Matkovski zaustavljeni u finalu

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Poljak Marćin Matkovski nisu uspeli da osvoje masters turnir u Madridu u konkurenciji dublova, pošto su danas u finalu izgubili od indijsko-rumunske kombinacije Rohan Bopana/Florin Megea sa 6:2, 6:7 (5:7), 11:9.

Zimonjić i Matkovski u finalu Madrida

Nenad Zimonjić i Poljak Marćin Matkovski plasirali su se u finale masters turnira u Madridu u konkurenciji dublova savladavši danas u polufinalu špansko-beloruski par Felisijano Lopez/Maks Mirnji posle velike borbe u tri seta - 6:3, 6:7, 10:7.

Ana Ivanović eliminisana u osmini finala Madrida

Ana Ivanović nije uspela da se plasira u četvrtfinale turnira u Madridu pošto je večeras u osmini finala poražena od Karle Suarez Navaro iz Španije u tri seta - 7:5, 1:6, 6:4.

Troicki eliminisan sa turnira u Madridu

Viktor Troicki eliminisan je danas sa Masters turnira u Madridu, pošto je u prvom kolu izgubio od Francuza Gaela Monfisa sa 0:2, u setovima 2:6, 0:6.

Lajović u dublu osvojio prvi turnir u karijeri

Srpski teniser Dušan Lajović i Radu Albot iz Moldavije osvojili su danas ATP turnir u Istanbulu u konkurenciji parova, pošto su u finalu pobedili švedsko-austrijsku kombinaciju Robert Linssted/Jirgen Melcer sa 6:4, 7:6 (7:2).

Ana Ivanović u drugom kolu Madrida

Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo WTA turniru u Madridu, pošto joj je danas Aleksandra Dulgeru iz Rumunije predala meč na startu takmičenja.

Premijer Španije odlikovao Nadala

Premijer Španije Marijano Rahoj odlikovao je danas Rafaela Nadala zlatnom medaljom za zasluge u bogatoj karijeri u kojoj je španski teniser do sada osvojio 14 gren slem titula.

Lajović eliminisan u Istanbulu

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Istanbulu, pošto je večeras poražen od Ivana Dodiga iz Hrvatske sa 5:7, 7:6 (7:1), 6:4.

Tipsarević brzo do drugog kola Minhena

Janko Tipsarević plasirao se danas u drugo kolo turnira u Minhenu, pošto je u prvom kolu pobedio Australijanca Bernarda Tomića sa 2:1, u setovima 5:7, 6:1, 7:6.