Odbojkaši Vojvodine u derbiju kola poraženi od Partizana sa 3:1

Odbojkaši Vojvodine poraženi su na Spenu od Partizana u okviru trećeg kola odbojkaške lige Srbije rezultatom 3:1, po setovima 25:16, 25:17, 23:25 i 25:20.

U derbiju kola gosti iz Beograda su kontrolisali meč od samog početka, gde je Vojvodina uspela da pripreti u trećem setu, ali nedovoljno da preokrene meč u svoju korist.

Partizan je u prvom setu krenuo odlično, i ubrzo došao do pet poena prednosti (8:3), koju je čuvao do kraja seta koji je osvojio sa ubedljivih 25:16. Drugi set bio je identičan prvom, gde je ponovo Partizan rano stekao osetniju prednost, pa su gosti ovaj deo igre dobili sa 25:17.

U trećem setu crno-beli su nastavili u istom ritmu, na drugom tehničkom tajm-autu imali četiri poena prednosti, ali je onda Vojvodina zaigrala mnogo bolje, preokrenula rezultat u svoju korist, osvojila ovaj set sa 25:23 i smanjila na 2:1. Ipak, Partizan je četvrtom setu ponovo zaigrao kao u prva dva seta, i dobio ovaj deo igre sa 25:20, za konačnih 3:1.

U pobedničkoj ekipi najbolji je bio Milija Mrdak sa 22 poena, Marko Nikolić je dodao 18, a Petar Nikolić 12 poena. U Voši, bolji od ostalih bio je korektor Dražen Luburić sa 14 poena.

Posle ovog meča, Partizan će ostati na prvom mestu na tabeli sa tri pobede iz isto toliko utakmica, dok će Vojvodina ostati na drugom mestu, s obzirom da je ova utakmica bila okršaj dve jedine neporažene ekipe u prvenstvu. (N. M.)

• jaaa

31.10.2013 19:36
    jel to nas Mrdak igra za groblje??!!

Voša osvojila bod u Kragujevcu

Fudbaleri Vojvodine remizirali su u gostima sa ekipom Radničkog 1923 rezultatom 0:0 u 36. kolu Mocart Bet Superlige Srbije.