Zašto rende ima četiri različite strane: Čemu koja strana služi?

Rende je jedan od onih kuhinjskih alata koje često koristimo, ali retko u njegovom punom kapacitetu.
Zašto rende ima četiri različite strane: Čemu koja strana služi?
Foto: Pixabay
Obično ga koristimo za rendanje sira, ali da li ste se ikada zapitali čemu zapravo služe sve četiri strane rendea?
 
U nastavku pročitajte koja je prava namena svake strane i kako da iskoristite rende na najbolji način.
Velike rupe - za grubo rendanje
 
Ova strana sa velikim, širokim rupama najčešće se koristi za rendanje tvrdih sireva poput čedara ili gaude, ali i za povrće poput krompira, tikvica i šargarepe. Idealna je kada želite veće komade koji zadržavaju teksturu, na primer za salate, piše Zadovoljna.hr.
Srednje rupe - za fino rendanje
 
Strana sa srednje velikim rupama odlična je za finije rendanje povrća poput šargarepe, tikvica ili jabuka, naročito kada ih dodajete u testo za mafine, palačinke ili kolače. Takođe je korisna za sireve koji treba brzo da se otope, kao što su mocarela ili ementaler.
 
Sitne rupice sa šiljcima - za sitno rendanje i začine
 
Ova strana sa malim, oštrim rupicama često se koristi za rendanje tvrdih sireva poput parmezana u vrlo finu teksturu, kao i za začine poput muskatnog oraščića ili đumbira. Takođe je pogodna za rendanje čokolade ili kore citrusa kada želite da dodate aromu jelima ili poslasticama.
 
Oštri otvori – za sečenje na tanke ploške
 
Strana sa jednim ili više oštrih otvora služi za sečenje namirnica na tanke ploške. Idealna je za krastavce, tikvice, krompir ili tvrde sireve, kada želite tanke i ujednačene kriške za salate ili sendviče.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Slucaj

    03.05.2025 08:09
    Posle ovog clanka vise ne znam kako da koristim trenicu.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Hrana i piće

Pirinač postaje sve otrovniji

Studijom, čiji su rezultati objavljeni u naučnom listu "Lancet", utvrđeno je da će pirinač biti sve otrovniji usled zagrevanja atmosfere, tj. povećanja emisije ugljen-dioksida (CO2).