Savetnik predsednika Oliver Antić nije prijavio tri redovne plate

Oliver Antić (63), savetnik predsednika Srbije, kako pokazuju dokumenta Agencije za borbu protiv korupcije, nije prijavio tri stalna prihoda od ukupno 195.000 dinara i honorare od izdavanja dve knjige, koji po procenama iznose nekoliko stotina hiljada dinara.
Oliver Antić (63), savetnik predsednika Srbije, kako pokazuju dokumenta Agencije za borbu protiv korupcije, nije prijavio tri stalna prihoda od ukupno 195.000 dinara i honorare od izdavanja dve knjige, koji po procenama iznose nekoliko stotina hiljada dinara, piše Blic.

Savetnik predsednika je član tri komisije Vlade Srbije, od čega ima mesečna primanja koja nije prijavio agenciji. Za angažovanje u Komisiji za polaganje pravosudnog ispita dobija 70.000 dinara mesečno, koliko dobija i po svakom ispitu kao član Komisije za polaganje javnobeležničkog ispita, gde je mandat tri godine.

Kao član Komisije za izradu građanskog zakonika dobija 55.000 dinara mesečno. Osim toga, nije prijavio honorare od dva udžbenika na Pravnom fakultetu u Beogradu, gde je profesor. On je autor obaveznih knjiga "Obligaciono pravo" i "Nasledno pravo". Odluku o visini primanja za članstva u tri komisije donela je Vlada, dok Pravni fakultet isplaćuje honorare za udžbenike.

Antić je prijavio ukupna mesečna primanja od 344.821 dinar. Na Pravnom fakultetu kao redovni profesor ima dva primanja od 155.407 dinara i od 99.414 dinara. Kao glavni pravni savetnik Ministarstva spoljnih poslova, dobija 90.000 dinara. Prijavio je i da kao savetnik predsednika Srbije za pravna pitanja ne uzima primanja. Nije poznato da li mu se isplaćuje novac kao predsedniku Komisije za pomilovanje, pri kancelariji predsednika Tomislava Nikolića.

Osim toga, Antić je prijavio dva stana, dvosoban od 45,25 kvadratnih metara, i trosoban (s garažom) od 77 kvadrata, koje je stekao kupovinom. Prijavio je i automobil "folkswagen pheaton" iz 2004. i džip "land rover discovery BD" iz 1995. Takođe je prijavio i da je vlasnik štednih uloga nepoznate visine.

Kako je Blic ranije objavio, izveštaj Komisije za prijem asistenata od 27. septembra 1977. potvrđuje da je Antić je počeo svoj rad na Pravnom fakultetu iako nije ispunjavao uslove. Njega je komisija od dva profesora (komisije su i tada činila najmanje tri profesora) preporučila na mesto asistenta iako je imao nedovoljnu prosečnu ocenu, ali je bio "politički podoban" i "zaslužan što je fakultet bio domaćin štafete mladosti". U izveštaju koji preporučuje Antića se navodi da je "Drug Oliver Antić učestvovao i nastojao da se politika Saveza komunista dosledno ostvaruje".

Podsetimo, Oliver Antić je u slučaju "Indeks" bio osumnjičen da je uzimao mito da bi puštao studente na ispitima. Međutim, tužilaštvo je svojevremeno odustalo od njegovog gonjenja bez obrazloženja. Odustajanje od krivičnog gonjenja Antića usledilo je tek kada je, takođe bez obrazloženja, zamenjen tužilac koji je od početka radio taj postupak.

Neprijavljena primanja

70.000 Član Komisije za polaganje pravosudnog ispita
70.000 Član Komisije za polaganje javnobeležničkog ispita
55.000 Član Komisije za izradu građanskog zakonika
Autorski honorar za knjigu "Obligaciono pravo"
Autorski honorar za knjigu "Nasledno pravo"

  • Stanko

    16.12.2013 11:42
    Posao
    Podelio bi ja ovim ljudima, 700.000 zaposlenih, koji rade u raznim državnim administracijama, upravnim odborima, JP, sva radna mesta koja postoje u državi. Neka oni rade i u proizvodnji, trgovini, školstvu.... Mi koji ne radimo i ne treba da radimo, a ovi koji idu u školu neka završe i dalje razmišljaju šta će.
  • Steva-NS

    16.12.2013 09:13
    Dobro,nek je greška,a šta je sa ostalim?Mislite da će neko da poveruje da radi "za platu" i honorare,a od knjige,i da je bestseler se ne da živeti.Mazanje je najisplativija rabota!
  • 16.12.2013 06:41

    Kada ih njihovi glasači budu skidali sa vlasti, a ima ih prilično, neće proći kao 5-og oktobra.
    A tek su se zaukali.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Preminuo novinar Bojan Tončić

U Beogradu je u 57. godini, nakon duge bolesti, preminuo novinar Bojan Tončić, saopštilo je danas Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS).

Uhapšen zbog pokušaja ubistva u Mirijevu

Policija u Beogradu je, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom, uhapsila M. P. (41) zbog sumnje na pokušaj ubistva, saopštili su danas iz Ministarstva unutrašnjih poslova.