Ovo je 10 najpopularnijih piva

Ukoliko volite pivo i zanima vas koji su brendovi najpopularniji na svetu, na pravom ste mestu.
Ukoliko volite pivo i zanima vas koji su brendovi najpopularniji na svetu, na pravom ste mestu. Lista će vas možda iznenaditi, ali trebalo bi da znate da je sastavljena na osnovu prodate količine tokom 2013. godine.

1. Snow

Kinezi su popili 10,3 milijardi litara piva Snow tokom 2013. godine, zbog čega je ovo pivo postalo najprodavanije na svetu. Međutim, moguće ga je kupiti samo na kineskom tržištu. Proizvodi ga kompanija SABMiller u saradnji s parnerom China Resources Enterprise. Ovaj brend je prošle godine zauzeo 5,3 odsto svetskog tržišta.

2. Tsingtao

Pivo Tsingtao postoji još od 1903. godine, a proizvela ga je grupa Nemaca i Britanaca, koja se nastanila u Qingdau u Kini. Izvoz u SAD je počeo 1972. godine. Ovo pivo je broj jedan kada je reč o izvozu kineskih piva. Na domaćem tržištu ima veoma odane kupce.

3. Bud Light

Bud Light je prvo američko pivo koje je našlo svoje mesto u najpopularnijih 10 na svetu. Proizvodi ga kompanija Anheuser-Busch InBev. Prošle godine je pokrilo 2,6 odsto svetskog tržišta. Popijeno je 5,1 milijardi piva.

4. Budweiser

U Budweiseru smatraju da je njihovo pivo "kralj piva u konzervi". Prošle godine je zauzelo 2,2 odsto svetskog tržišta, a prodano je 4,4 milijardi litara. Bratski brend Bud Light je prodavaniji, a kada se sabere prodaja oba piva u prošloj godini, ta količina iznosi 9,5 milijardi litara, što nije dovoljno da se ni na taj način preuzme prvo mesto od piva Snow.

5. Skol

Pivo Skol je još jedno pivo kompanije Anheuser-Busch InBev, ali nije posebno popularno u SAD-u. Ipak, popularno je u Brazilu, a može se naći i u Hong Kongu. U Brazilu je posebno popularno među mladima.

6. Yanjing

Yanjing je treće kinesko pivo među 10 najpopularnijih. Na svojim flašama ima natpis "Zvanično državno pivo Kine". S obzirom na to da je Kina zemlja sa najvećom populacijom, možda i nije iznenađenje da su njena piva dominantna na listi.

7. Heineken

Heineken postoji već 150 godina, a radi se o pivu iz Amsterdama, Holandija. Prošle godine je prodato 2,8 milijardi piva. Kompanija sada proizvodi piva Sol, Amstel i Strongbow.

8. Harbin

Harbin je grad koji se nalazi na severoistoku Kine, na granici s Rusijom. Grad je poznat po godišnjem festivalu ledenih skulptura, ali i po pivu Harbin. Brend je u vlasništvu kompanije Anheuser-Busch InBev, a prošle godine je prodato 2,8 milijardi litara piva. Ovo je četvrto i poslednje kinesko pivo na listi 10 najpopularnijih na svetu.

9. Brahma

Brahma je brazilsko pivo koje postoji od 1888. godine i takođe pripada Anheuser-Busch InBev-u. Ono takođe ima verne kupce.

10. Coors Light

 

Američko pivo Molson Coors Brewing zauzima poslednje mesto na listi 10 najpopularnijih piva na svetu. Prodaja je počela 1978. godine.

  • Miki

    03.11.2022 16:56
    Limunada
    Ja sam nekada pio samo Lav pivo.Odjednom sam poceo da pijem sokove i nema tog ubedjenja da bih se vratio pivu.Zasto?Zato!Hvala limunu i narandzi...
  • Mambićko

    15.09.2014 12:10
    Pogrešan naslov
    Po meni ovo nema veze sa popularnošću. Sve zavisi koliko tržište imaju (pod nosom) i možda monopol.
    To je samo statistika KOLIKO se tog piva proda tokom godine.
  • Mambićko

    15.09.2014 12:08
    Piva
    Obzirom na poznati "kvalitet" proizvoda iz Kine, NE ŽELIM NI DA PROBAM NJIHOVO PIVO.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti

Egiptu vraćena ukradena statua Ramzesa II

Statua stara 3.400 godina koja prikazuje glavu Ramzesa II, vraćena je iz Švajcarske u Egipat, nakon što je ukradena i prokrijumčarena iz zemlje pre više od tri decenije.

Mesec će dobiti svoju vremensku zonu

Bela kuća objavila je memorandum u kojem traži od američke svemirske agencije NASA da uspostavi novi standard za lunarne vremenske prilike do 2026. godine.