Mladim novosadskim atletičarima 28 medalja na turniru u Dortmundu

Pioniri Atletskog kluba "Vojvodina" osvojili su šest zlatnih, devet srebrnih i 13 bronzanih medalja, kao i treće mesto u ekipnom takmičenju na ovogodišnjim Sportskim atletskim igrama u Dortmundu.

Ovo takmičenje jedno je od najvećih za juniore uzrasta od 11, 13 i 15 godina, a uključuje Turnir devet gradova i Otvoreno prvenstvo Nemačke.

Na ovom tradicionalnom turniru, koji postoji 20 godina, učestvovalo je devet ekipa iz Nemačke, Poljske, Srbije, Mađarske, Holandije, Švedske i Belgije, a 35 mladih Novosađana pokazali su se u najboljem svetlu.

Novi Sad i Dortmund su i gradovi pobratimi.

• XY

09.03.2015 19:02
    Cemu negativan lajk,nista ne shvatate.Novosadcki,...
  • S

09.03.2015 13:07
    Divno draga i vredna deco,sve pohvale.Predstavljate Novi Sad na najlepsi nacin.Nadam se da ce biti jos ispeha i medalja.