KLS: Voša poražena u Nišu, Meridijana ubedljiva protiv Napretka

Košarkaši Vojvodine uzgubili su u Nišu od Konstantina tezultatom 64:58, dok je Meridijana ubedljivo slavila u Futogu, protiv ekipe Napretka iz Kruševca sa 70:52, u trećem kolu Košarkaške lige Srbije.

Vojvodina je u Nišu igrala veoma tvrdu utakmicu sa malim brojem poena, iz koje je Konstantin izašao kao pobednik. Na kraju je bilo 64:58 (16:15, 16:13, 15:16, 17:14).

U prvom poluvremenu ekipe su se često smenjivale u vođstvu, ali su domaćini na odmor otišli sa četiri poena prednosti (32:28). U drugom poluvremenu "lale" su konstantno zaostajali nekoliko poena, da bi u 34. minutu poveli posle slobodnih bacanja Milovanovića (52:51). Ipak u 39. minutu, pri rezultatu 58:58 igrač Konstantina, Despotović pogodio je za tri poena, pa je njegov tim posle penal završnice ostvario novu pobedu u domaćem šampionatu.

U Vojvodini najviše se istakao Milovanović sa 14 poena i osam skokova, a Ivelja i Đokić su postiglipo osam poena. Nakon ove utakmice Voša i dalje nema pobedu u ligi i nalazi se na poslednjem mestu na tabeli sa tri poraza. Konstantin je četvrti sa skorom 2-1.

Drugi novosadski klub, Meridijana, nastavila je sa dobrim igrama u ligi. Na svom terenu ubedljivo su savladali Napredak iz Kruševca sa 70:52 (13:17, 23:9, 20:16, 14:10). Gosti su bolje počeli utakmicu, i posle prve četvrtine vodili 4 poena razlike (13:17), međutim Meridijana je u drugom kvartalu odirgala odlično, i već tada stekla veliku prednost. Na poluvremenu je bilo 36:26 za novosadski klub.

U drugom poluvremenu, Meridijana je sigurnom igrom uvećavala prednost, koja je u 38. minutu iznosila čak 23 poena razlike (70.47). Na kraju Napredak je malo uspeo da ublaži poraz za konačnih 70:52. U ekipi Meridijane odličan je bio Vladimir Matić, koji je za 15 minuta perovedenih u igri postigao isto toliko poena (trojke 4/6).  Stanojević je dodao 13, a Savić 11 poena.

Posle ovog meča Meridijana je na visokom trećem mestu sa skorom od dve pobede i jednog poraza, dok su kruševljani u donjem delu tabele sa skorom 1-2.

U narednom kolu, koje je na programu sledeće nedelje, Vojvodine dočekuje Metalac, a Meridijana ide na gostovanje Smederevu. (Nikola Marković).

• Rale

20.10.2013 09:39
    Tako je
    Idemo Meridijana!!!

Voša osvojila bod u Kragujevcu

Fudbaleri Vojvodine remizirali su u gostima sa ekipom Radničkog 1923 rezultatom 0:0 u 36. kolu Mocart Bet Superlige Srbije.