Vojvodina u derbiju dobila FMP preokretom u poslednjoj četvrtini

U derbi meču 8. kola Košarkaške lige Srbije, Vojvodina je večeras u Novom Sadu pobedila FMP rezultatom 83:81.

U duelu dve do sada neporažene ekipe, publika u maloj sali na Spensu mogla je da gleda dobru košarku.

Gosti su odlično počeli, imali tokom prve četvrtine i neverovatnih 18 koševa prednosti, ali se ona polako topila da bi na poluvremenu iznosila šest poena - 46:40. Ni u nastavku domaći nisu nikako uspevali da stabilizuju igru pa je krajem treće deonice FMP imao 11 poena viška. Ipak, u poslednjoj četvrtini je usledio potpuni preokret, a Novosađani su taj deo igre dobili sa devet razlike.

Najbolji u domaćem timu bili su Pot sa 17, Jeremić sa 16, te Ćampara sa 14 poena. Kod gostiju je najraspoloženiji bio Čović sa 24 koša.

U narednom kolu Vojvodina gostuje u Čačku.