Rukometaši Vojvodine izborili Ligu Evrope

Srpski rukometni šampion ostvario je najveći uspeh u klupskoj istoriji.
Srpski rukometni šampion ostvario je najveći uspeh u klupskoj istoriji i plasirao se u Ligu Evrope.

Novosađani su u revanšu 3. kola Kupa EHF danas poraženi u Belorusiji od SKA Minsk sa 28:25, ali pošto su prvi duel na Slanoj bari dobili 27:22, idu dalje.

Počelo je loše. Domaći su već sredinom poluvremena imali 11:6, ali su crveno-beli do poluvremena uspeli da smanje zaostatak na tri gola. Pokretačka snaga bio je Datukašvili sa 6 golova koliko je postigao i Elezović, dok je Marjanović dao jedan manje. Orbović je mrežu protivnika zatresao četiri puta, Stanković tri, a u strelce se upisao i Nikolić.

Vojvodine će protivnike u grupnoj fazi saznati u četvrtak kada je žreb.