Idealno za vrele dane: Ledeni desert od pavlake, banana, ruma i piškota

S obzirom da su vreli dani tek počeli, svi će tražiti način da se rashlade, a danas vam donosimo recept za jednu slatku mogućnost.
Idealno za vrele dane: Ledeni desert od pavlake, banana, ruma i piškota
Foto: 021.rs
Ovaj desert se pravi brzo, ne košta mnogo i ne zahteva neku posebnu veštinu ili strpljenje.
Sastojci:
 
- 400 g piškota keksa
- 250 šećera u prahu
- 4-5 većih banana, mada možete dodati koliko vama odgovara - isečene na kolutove
- pet malih kiselih pavlaka ili dve velike
- mleko u koje ćete namakati piškote
- aroma ruma
Priprema:
 
1. U većoj posudi pomešajte banane, pavlake i šećer.
 
2. Pomešajte mleko i rum u jednoj činiji. U mleko pomešano sa rumom kratko natopite piškote, ali veoma kratko, jer one brzo upijaju i brzo postaju gnjecave. Zato najbolje jednu po jednu, kako ih budete ređali.
 
3. Piškote ređajte u dublju posudu dok ne prekrijete dno.
 
4. Kada naređate jedan sloj piškota, preko toga premažite smesu sa isečenim bananama i pavlakom.
 
5. Nastavite da ređate - sloj piškota, pa sloj smese sa bananama.
 
6. Kad završite ređanje, stavite posudu u zamrzivač na nekoliko sati.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Јое

    05.06.2025 14:37
    @novosadjanka @Pan 5er

    Плазма више није "Плазма", тако да остају Пти Бер и Бевита.
  • novosadjanka

    05.06.2025 09:17
    Keks torte
    Slažem se - piškote imaju previše sladak ukus i premekane su.
    Pti-ber ili bevita ili plazma je bolja za keks-torte. Kompaktnije su.
  • Pan 5er

    04.06.2025 22:12
    Mrzim piškote :(

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Recepti

Krofne na malo zdraviji način

Danas vam donosimo recept za zdrave krofne koje su pečene (ne pržene), napravljene od zdravih sastojaka, ali i dalje ukusne.

Domaće kiselo mleko od samo 3 sastojka

Iako se kiselo mleko danas lako može kupiti u svakom marketu, većina ljudi se verovatno s nostalgijom seća detinjstva kada su ovaj mlečni proizvod mame i bake pravile kod kuće.