18 milijardi plaćeno za nikad izvedene radove

Tužilaštvo istražuje kako je Ministarstvo za infrastrukturu pre tri godine plaćalo radove na autoputevima koji nikad nisu izvedeni.
Nadležni organi sumnjaju da je nekoliko ljudi iz Ministarstva za infrastrukturu, s Milutinom Mrkonjićem na čelu, koji je nekad vodio ovaj resor, učestvovalo u ispumpavanju miliona evra iz budžeta Srbije kroz fiktivne poslove tokom izgradnje autoputeva.

Tužilaštvo po prijavi Državne revizorske institucije od pre tri godine istražuje kako je Ministarstvo za infrastrukturu plaćalo poslove koji nisu izvedeni.

Potpisnici spornih ugovora su Koridori 10 i Putevi Srbije na čijem čelu je Zoran Drobnjak. Sumnja se da je Mrkonjoć u saradnji sa Drobnjakom izmišljao vanredne situacije, odnosno poslove kako bi opravdao dopunske radove na terenu. Međutim, po pisanju Kurira, većina tih radova nije izvedena, a plaćeni su papreno.

Ugovori koji su na proveri su iz 2010. o vanrednim radovim na levoj traci autoputa E 75, kao i na autoputu E-763. Proverava se zašto je ministarstvo dalo novac za posao koji nikada nije urađen. Vrednost radova ta dva posla bila je 18 milijardi dinara

Trenutno se proveravaju i ugovori iz 2011, odnosno da li su predviđeni poslovi urađeni i da li su bili eventualno preplaćeni.

  • Neko

    18.04.2014 12:00
    Sad su krenuli da izbacuju ocigledne kradje na videlo, nece vratiti jedan dinar i na kraju pojeo vuk magarca. Polako nas pretvaraju u majmune. Ako nista drugo, svedoci smo evolucije unazad i sa time se ponosim! Majmun sam, pa sta?!
  • MRKA

    18.04.2014 11:56
    nas mrka
    I kao i uvek SPS opet u vladi eee moji SNSovci pa vi stvarno mislite da je ovaj narod sisao vesla,samo vi dajte SPSu polozaje...necete ni vi dugo proci ce 4 godine aaa ja vise necu glasati a i niko iz moje blize okoline za SNS.
  • Атлантида

    18.04.2014 09:43
    Платите им опет.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija