Otkako je počela primena izmenjene odluke o održavanju čistoće grada pre pet meseci, komunalna policija je kaznila 19 nesavesnih Novosađana zbog nepropisnog odlaganja otpada.
Nepoznati muškarac, navodno policajac ušao je danas oko 12 časova u zgradu URBIS-a na Bulevaru cara Lazara 3 i tražio da razgovara sa ministrom policije, saznaje 021.rs.
Gradska deponija na Klisi u narednih oko pet godina trebalo bi da bude postupno zatvarana, sanirana i potpuno rekultivisana i pretvorena u regionalni centar za deponovanje.
Gradska uprava za građevinsko zemljište (UGZI) je raspisala javnu nabavku kojom traži firmu koja će izgraditi i opremiti 10 dečijih igrališta i 10 teretana na otvorenom u vrednosti od skoro 38 miliona dinara, saznaje 021.rs.
Lider Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenad Čanak i predsednik Pokrajinske vlade Igor Mirović razmenili su već u početku izborne kampanje niz optužbi u vezi sa aktuelnim pitanjima, uključujući novu zgradu RTV na Mišeluku.
Premijernim prikazivanjem ostvarenja "Film, Manoel de Oliveira i ja" danas, 4. decembra u Kulturnom centru Novog Sada počeće 23. Festival evropskog i nezavisnog filma "Euro-in film".
Unija sindikata prosvetnih radnika Vojvodine zatražila je od Pokrajine i Ministarstva prosvete smenu direktorke gimnazije "Isidore Sekulić" Ružice Vukobratović i gradske prosvetne inspektorke Danijele Puhače zbog izigravanja zakona u slučaju angažovanja jedne nastavnice sa spiska tehnoloških viškova.
Suđenje Radosavu Cvijoviću Cviki, državljaninu Crne Gore nastanjenom u Novom Sadu i njegovom zetu, Novosađaninu Slavku Pavlovu, nastavljeno je juče u Specijalnom sudu u Beogradu.
Komisija za davanje imena ulica odlučila je da građevinski inženjer, konstruktor, inovator i profesor Univerziteta Branko Žeželj dobije ulicu na Salajci.