Aktivisti "Antifašistički front 23. oktobar" (AF23X) očistili su prilaz i grob narodnog heroja Boška Palkovljevića Pinkija (1920-1942) na Fruškoj gori, nedaleko od Male Remete.
Evropski sud za ljudska prava odlučio je danas da Vatikan ne može biti tužen lokalnom sudu za seksualno zlostavljanje koje su počinili katolički sveštenici.
Narodna banka Srbije saopštila je da su na povećanje inflacije u prethodnom mesecu uticale cene neprerađene hrane i energenata, koji, kako navode, čine jednu četvrtinu potrošačke korpe.
Povodom nedavno objavljene informacije da su izdati vodni uslovi za GUP Novog Sada, oglasile su se i "Vode Vojvodine", koje tvrde da je sve urađeno u skladu sa pravilima.
U poslednja 24 sata preminulo je još 53 osobe od posledica koronavirusa u Srbiji, pa je ukupan broj žrtava 8.841, objavljeno je na sajtu Ministarstva zdravlja covid19.rs.
Autorsko predavanje uz tumačenje na znakovnom jeziku o izložbi "Spomen-zbirka Pavla Beljanskog i njen arhitekta Ivo Kurtović" održaće se u četvrtak, 14. oktobra u Spomen-zbirci Pavla Beljanskog.
Fejsbuk i Instagram nestali su nedavno na samo nekoliko sati, što je izazvalo pravu buru širom sveta - a šta da društvenih mreža u Srbiji nema godinu dana?
Na uglu Bulevara Evrope i Hadži Ruvimove ulice uskoro će biti sagrađena nova stanica za iznajmljivanje bicikala u okviru "NS bike" sistema, saznaje 021.rs