Posvetila život spasavanju slonova

Već vekovima, trgovina slonovačom smanjuje populaciju slonova u Africi, zbog čega je ova vrsta trgovine postala zabranjena. Ipak, to nije sprečilo ilegalno ubijanje slonova radi dobijanja ovog izuzetno skupog materijala.

Već vekovima, trgovina slonovačom smanjuje populaciju slonova u Africi, zbog čega je ova vrsta trgovine postala zabranjena. Ipak, to nije sprečilo ilegalno ubijanje slonova radi dobijanja ovog izuzetno skupog materijala.

Osim toga što je ubijanje ovako dobroćudnih životinja tragedija za sebe, najčešće za njima ostaju mali slonovi, siročići, da se snalaze sami u divljini. Zato je Dafne Šeldrik na sebe preuzela brigu o njima i ceo svoj život posvetila slonovima koji su, ljudskom krivicom, ostali bez ikoga.

Fondacija "Dejvid Šeldrik" osnovana je 1977. godine i nosi ime Dafninog supruga. Centar za brigu o slonovima i drugim životinjama žrtvama ilegalne trgovine nalazi se u Keniji i u njemu se mališani dovode na rehabilitaciju i fizičkih, ali i psihičkih ožiljaka koje su zadobili.

Kao i ljudi, i slonovi osećaju bol i patnju kada se suoče sa smrću onih koji su im bliski. Ali, na ovom mestu, oni uče kako da prevaziđu to i da formiraju nove porodice.

Zahvaljujući brojnim istraživanjima koje je sprovodila, Dafne je uspela da napravi formulu za male slonove koje će moći da zamene majčino mleko prve dve godine njihovog života. Čim postanu spremni, slonovi se polako vraćaju u divljinu, koja je njihovo prirodno stanište, gde oni potom stvaraju svoje porodice i produžavaju svoju vrstu. Njena organizacija se brine i o nosorozima-

Dafne je rođena u Keniji i njena strast za pomaganjem ugroženim životinjama je postao njen životni poziv. Tokom godina, uspela je da odgaji preko 150 slonova siročića koji su izrasli u zdrave i srećne životinje.

  • 22.03.2015 18:22
    Svaka čast! Sve pohvale za ovu plemenitu ženu. E, gde bi nam bio kraj da postoji više ljudi koji brinu i spašavaju (ljude, životinje), nego onih koji uništavaju i ubijaju.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti

Egiptu vraćena ukradena statua Ramzesa II

Statua stara 3.400 godina koja prikazuje glavu Ramzesa II, vraćena je iz Švajcarske u Egipat, nakon što je ukradena i prokrijumčarena iz zemlje pre više od tri decenije.

Mesec će dobiti svoju vremensku zonu

Bela kuća objavila je memorandum u kojem traži od američke svemirske agencije NASA da uspostavi novi standard za lunarne vremenske prilike do 2026. godine.