Riblji pedikir hit u svetu

U svetu je sve popularnija metoda pilinga stopala pomoću specijalne vrste riba. Ove ribe mogu da prežive u toploj vodi zagrejanoj i do 37 stepeni celzijusovih i hrane se izumrlim ćelijama kože ljudi.
U svetu je sve popularnija metoda pilinga stopala pomoću specijalne vrste riba. Ove ribe mogu da prežive u toploj vodi zagrejanoj i do 37 stepeni celzijusovih i hrane se izumrlim ćelijama kože ljudi.

U banjama, saunama i salonima za ulepšavanje širom sveta, proteklih godina uvedeni su novi zdravstveni i kozmetički tretmani, uključujući kupanje u pivu, čokoladne masaže i maske za lice sa crvenim vinom.

Neke ustanove, međutim, otišle su korak dalje i uvele tretman poznat pod nazivom "Doktor ribica". Pojedine banje u Velikoj Britaniji nude tretman "riblji pedikir". Njega obavlja stotine sićušnih riba, specijalno uzgajanih da skidaju izumrle ćelije kože sa ljudskih stopala.

Ribice grickaju ne samo zadebljane, nego i bolesne slojeve kože, pri čemu luče enzim koji ublažava svrab, pa se ta metoda koristi kod lečenja psorijaze, ekcema, kao i za piling i odstranjivanje naslaga na petama i laktovima, prenosi "Blic".

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Zabava - Zanimljivosti

Egiptu vraćena ukradena statua Ramzesa II

Statua stara 3.400 godina koja prikazuje glavu Ramzesa II, vraćena je iz Švajcarske u Egipat, nakon što je ukradena i prokrijumčarena iz zemlje pre više od tri decenije.

Mesec će dobiti svoju vremensku zonu

Bela kuća objavila je memorandum u kojem traži od američke svemirske agencije NASA da uspostavi novi standard za lunarne vremenske prilike do 2026. godine.