Paralizovan slušao kako lekari planiraju da mu vade organe

Šveđanin koji je ostao paralizovan od šloga odlučio je da tuži bolnicu u Geteborgu, nakon što je čuo kako lekari govore njegovoj devojci da će on umreti i da je najbolje da njegovu jetru i bubrege presade drugom pacijentu.
Šveđanin koji je ostao paralizovan od šloga odlučio je da tuži bolnicu u Geteborgu, nakon što je čuo kako lekari govore njegovoj devojci da će on umreti i da je najbolje da njegovu jetru i bubrege presade drugom pacijentu.

"Čuo sam ih kako govore mojoj devojci i rođacima da nema nade za mene. Nisam mogao ništa da učinim. Mogao sam da vidim i čujem, ali ne i da se pomerim", rekao je Džimi Frice (43) za "Telegraf".

On je pretrpeo šlog pre dve godine, dok je večerao sa devojkom na jednom ostrvu. Lekarima je trebalo sat i po da ga prebace u bolnicu, a dotad je bio već potpuno paralizovan.

"Pogledali su snimak mog mozga i rekli mojoj devojci da neću preživeti. Čuo sam je kako plače ali nisam mogao da je utešim. Kasnije sam čuo lekare kako govore da će testirati moju jetru i bubrege da bi ih dali nekom drugom", seća se Džimi.

Nije postojao način da Šveđanin obavesti lekare da je svestan. Plašio je da će ga proglasiti mrtvim. "Mislio sam da će me ubrzo kremirati i pitao sam se da li ću videti i osetiti plamen", kaže on.

Da se jedan iskusni doktor nije vratio sa odmora tri dana nakon Džimijevog šloga, on danas verovatno ne bi bio živ. "Verovatno bih bio zarobljen u krevetu dok moj organizam ne bi prestao da radi, a onda bi počeli da uzimaju moje delove."

Džimi Frice je brzo počeo da se oporavlja. Već nakon nekoliko dana mogao je da komunicira klimanjem glavom. Nakon dve godine terapije, on danas govori i pomera se, mada je vezan za invalidska kolica i ne odvaja se od pomoćnika.

Prošlog meseca je tužio bolnicu kako bi sprečio da se drugim pacijentima dogodi slična stvar.

  • 08.04.2014 04:42
    Horor! Ne dao bog nikome ovakvo nesto!
  • Pizzajzla

    07.04.2014 19:31
    Svaka cast Frice!
    Samo "debelo" sa tuzbom.
    Nahebi im se mame.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Zdravlje

Raste broj vakcinisane dece

U 2023. godini postignut je veći obuhvat redovne vakcinacije i revakcinacije nego u 2022. godini, ali je manji broj onih koji su primili treću dozu vakcine protiv tetanusa.

Kako da dobijemo dovoljno vitamina D?

Zašto stariji ljudi, a posebno žene, gube kalcijum iz kostiju i gomilaju ga u krvnim sudovima? Koji su uzroci ovog stanja, da li je i na koji način ga je moguće sprečiti?