Novosadski informativni portal 021

Sport - Tenis

US open: Kraj za Krajinovića

Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u 3. kolo Otvorenog prvenstva SAD pošto je danas izgubio od Španca Davida Ferera u tri seta - 7:5, 7:5, 7:6 (7:4).

Petoro srpskih tenisera sutra na Ju Es openu

Prvog dana takmičenja na poslednjem ovosezonskom grend slem turniru, Otvorenom prvenstvu SAD u Njujorku, mečeve prvog kola će između ostalih, igrati i petoro srpskih tenisera.

Ivanović i Janković u istoj četvrtini žreba

Najbolje rangirana srpska teniserka Ana Ivanović u prvom kolu poslednjeg gren slema u sezoni US opena sastaće se sa Slovakinjom Dominikom Cibulkovom, dok će Jelena Janković igrati protiv Francuskinje Osean Dodin, određeno je današnjim žrebom u Njujorku.

Teniser suspendovan zbog vređanja Vavrinke

Udruženje teniskih profesionalaca uslovno je suspendovalo Australijanca Nika Kirjosa na 28 dana i novčanom kaznom od 21.450 evra zbog vređanja Stana Vavrinke tokom meča na turniru u Sinsinatiju.

Đoković: Jedva čekam US Open

Novak Đoković je posle poraza u finalu Mastersa u Sinsinatiju izjavio da jedva čeka US open koji počinje 31. avgusta.

Zimonjić i Matkovski neočekivano poraženi u finalu Sinsinatija

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Poljak Marćin Matkovski nisu uspeli da osvoje titulu u konkurenciji dublova na mastersu u Sinsinatiju pošto su danas u finalu izgubili od kanadsko-francuskog para Danijel Nestor/Eduar Rože Vaslen sa 2:0 u setovima - 6:2, 6:2.

Jelena Janković u polufinalu Sinsinatija

Jelena Janković plasirala se u polufinale turnira iz Premijer serije u Sinsinatiju pošto je jutros savladala Slovakinju Anu Karolinu Šmijedlovu sa 6:4, 6:2.

Ana Ivanović izgubila od Serene Vilijams

Ana Ivanović nije uspela da se plasira u polufinale WTA turnira premijer serije u Sinsinatiju pošto je u četvrtfinalu izgubila od branioca titule, Amerikanke Serene Vilijams, sa 2:1, po setovima 3:6, 6:4, 6:2.

Đoković brzometno savladao Vavrinku

Novak Đoković pobedio je danas Švajcarca Stena Vavrinku sa 2:0 u setovima - 6:4, 6:1 i plasirao se u polufinale masters turnira u Sinsinatiju.