Poljoprivrednici koji su već osam dana protestovali u Novom Sadu, povremeno blokirajući saobraćajnice, povukli su se iz grada nakon postignutog dogovora.
Uprava za kapitalna ulaganja AP Vojvodine raspisala je poziv za projektanta za izradu projektno-tehničke dokumentacije za izgradnju javne garaže u okviru kompleksa Instituta u Sremskoj Kamenici.
U poslednjih nekoliko dana na društvenim mrežama proširile su se dezinformacije o poseti manifestacije Evroprajd manastiru Krušedol i osnovnoj školi u Sremskim Karlovcima.
Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević poručuje da nikad nije bio protiv bilo kakvog protesta, ali moli poljoprivrednike koji blokiraju saobraćaj da "ne remete život Novosađana".
Postoje dobre, loše i besmislene odluke. Ukidanje pešačkog prelaza na Bulevaru kneza Miloša iz bezbednosnih razloga urađeno je možda sa dobrom namerom, ali je, na neki način, i besmisleno.
Poljoprivrednik Mileta Slankamenac, koji je prisustvovao današnjim pregovorima u Vladi Srbije, kaže da je plan da se blokade nastave - spor stoji zbog dva i po dinara.