Spasiti karijeru Novaka Đokovića
Posle problema u Australiji, postaje izvesno da će, naročito zbog učestalih mutacija virusa, mere zaštite širom sveta postajati sve strože.
To, potom, znači i veće prepreke za učešće najboljeg svetskog tenisera na turnirima.
Realno je da će se, takoreći već sutra, Novak naći pred problemima sličnim onima na koje je naišao u Australiji. Pod velikim je pitanjem njegov nastup na dolazećim turnirima.
Iz tog razloga je, u ovom trenutku, neophodno raditi na tome da prvi reket sveta i dalje bude prisutan na terenima. Tok događanja je takav da je ugrožena dalja karijera sportske zvezde, a svi budući potezi porodice Đoković i okruženja bi morali da budu takvi da šampionu nastavak sezone učine uobičajenim.
Što pre zaboraviti
Naravno da je pravo svakog pojedinca da ima svoj stav - i o vakcinaciji. Time, međutim, u potpunosti preuzima na sebe rizik od posledica koje nastupaju usled sukoba sa zvaničnim stanovištima.
Pokušaj da se zaobiđe rigorozna procedura ulaska, koja uključuje vakcinaciju, može samo da donese dodatne nedaće i sankcije. Ponekad pomoć sa lokalne političke scene i od organizatora turnira, kao što vidimo, nije dovoljna.
Zapravo, eksces u Australiji bi trebalo što pre da ostavi za sobom. Nailaze novi turniri i treba opstati na čelnoj poziciji ATP liste, osvojiti 21. grend slem titulu, čime bi i po ovom (statističkom) kriterijumu postao najuspešniji teniser svih vremena. Drugim rečima, bitno je da se stvore uslovi da vodeći igrač uobičajeno putuje i igra po svetu.
Kako pomoći
Naravno, najviše toga zavisi upravo od Novaka. Ipak, određenu ulogu imaju i najbliži, potom prijatelji, trenerski tim, brojni teniski prijatelji koji se godinama vrte oko velikana. Do sada, uz sasvim retke izuzetke, nisu želeli otvorenije da razgovaraju o novonastaloj situaciji.
Uglavnom su mu davali podršku u doslednosti, bez obzira na to što znaju da su posledice za Novaka brojnije nego kada vakcinalnu zaštitu ne prihvata prosečan čovek. Išli su linijom nezameranja.
Pitanje je koliko je ovakav pristup, uobičajen u delikatnim prilikama, ovog puta od koristi. Moguće je da šampiona samo dodatno učvršćuje u neku vrstu samoizolacije unutar kruga najtvrđih istomišljenika. Ujedno ga i udaljava od terena, pobeda, titula. U krajnjem, od novca, jer tenis je i biznis, a Đoković je do sada i na ovom planu bio uspešan gotovo koliko i prebacujući lopticu preko mreže.
Britanci već sada imaju strog režim ulaska na Ostrvo, pa je za Novaka nastup na Vimbldonu više nego upitan. Slično je i sa takmičenjem u Sjedinjenim Američkim Državama. Nada da će Novak igrati u Parizu, takođe jednim od četiri grend slem turnira, zasniva se na brzopletoj izjavi francuske ministarke - manje na propisima. Moguće je da je Roksana Maračineanu obećanje da će "Novaku sigurno biti omogućeno da igra na Rolan Garosu" dala i pod utiskom naglo pogoršanih francusko-australijskih odnosa, nakon otkazivanja kupovine francuskih podmornica. U pitanju je biznis vredan 55 milijardi dolara.
Tenis - Biznis
Novak, svakako, mora da vodi računa o poslovnim ugovorima koji ga obavezuju. Oni se zasnivaju na planu da Novak igra tenis, ne da izostaje sa najvažnijih takmičenja. Upravo poslednjih sezona je na sportske rezultate sjajno nadogradio i poslovne. Sada žanje ono što je sistematski gradio duže od dve decenije.
Podsetimo se, razvijajući teško ponovljivu karijeru, nikada nije zapostavljao obaveze prema manje uspešnima ili onima koji mogu samo uz pomoć. Davao je siromašnima, uspevao u zahtevima da se naknade igračima sa manje sportskih rezultata povise, što je za brojne, tek za nijansu manje uspešne profesionalne tenisere, od egzistencijalnog značaja.
U mnogo navrata Novak je ispoljio svoju plemenitost. Baš zbog toga bi trebalo da mu se pomogne sada kad, sticajem prilika, počinje da donosi odluke protivne ličnom interesu. Tu kurtoazno ulagivanje ne pomaže.
Naravno, konačna će biti Novakova reč. Ali, pre nego što se definitivno odluči, bilo bi dobro da mu se pomogne da još jednom sagleda sve posledice. Jer, nije problem samo Melburn, u pitanju je dalja Đokovićeva karijera, kako sportska, tako i poslovna.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Mišljenja i intervjui
Zauvek izmenjena slika starog jezgra Novog Sada
13.12.2025.•
0
Centar Novog Sada je devastiran do neprepoznatljivosti. Glavna vizura od spomenika Svetozara Miletića do Kompleksa Banovine više ne postoji.
Mangupi u Nemanjinoj
12.12.2025.•
1
Sve autokrate i diktatori u Srbiji su benevolentne dobrice koji rade na polzu naroda, ali ne mogu oni da isprate sve što rade mangupi oko njih, pa ako nešto ne valja, nemojte im zameriti.
I služba REM-a u službi "blokadera"?
05.12.2025.•
0
Rodoljub Šabiće piše o tome da li je i služba REM-a prešla na stranu "blokadera".
Socijalno odgovorni i razvojni tekst kojim ne upravljaju stranci
28.11.2025.•
1
Znate li kakav je budžet? Bilo koji i za bilo koju godinu – opštinski, gradski, pokrajinski, republički, ko god da je ministar, iz koje god stranke (kažu legende da je bilo drugih stranaka pre SNS-a).
Lustracija u Srbiji - istorija i perspektiva
21.11.2025.•
4
Dubina političke, društvene i moralne krize u Srbiji, uz nesumnjivu poljuljanost naprednjačkog režima koja sve više liči na njegovo odumiranje, mnoge podstiču na razmišljanje o Srbiji posle Vučića.
Možemo li bolje?
11.11.2025.•
9
Ugazila sam sasvim slučajno u kanal TV Pink i videla kako nam se sa velikog ekrana drži lekcija o empatiji.
"Zakon" za rušenje Generalštaba i pravnog poretka
07.11.2025.•
14
Nemanja Nenadić iz Transparentnosti Srbije piše o slučaju Generalštaba i o tome kako naprednjaci "zakonom" urušavaju pravni poredak.
INTERVJU Milan Tripković: Ljudi više nisu u stanju da svare laži
20.10.2025.•
8
Novosadska knjižara Bulevar Books ovog će novembra obeležiti 14 godina rada, a paralelnom sa tim, jednom od osnivača Milanu Tripkoviću biće objavljen novi roman.
Kohan: U Mađarskoj tabloidi više ne prolaze, na vladinim konferencijama za medije nema naručenih pitanja
17.10.2025.•
3
Novinar mađarskog provladinog "Mandinera" Maćaš Kohan (Matyas Kohan) ocenio je u izjavi za UNS da model tabloidnih medija u Mađarskoj više ne funkcioniše.
Jadna SNS maskarada na Detelinari
14.10.2025.•
23
Žandarmerija je u subotu počela da se okuplja malo ispred zgrade, malo pored, malo preko puta, malo tamo niže.
Vučićeva loša priča
07.10.2025.•
9
"Vučić jednostavno kaže – promenite ploču ili se ni vi nećete dobro provesti."
Roditeljima koji deci tutnu telefon u ruke
07.10.2025.•
8
Snimak mog dvanaestogodišnjeg deteta, koji je napravio njegov vršnjak osvanuo je na jednoj Instagram stranici pod nazivom "Blamovi"...
Moldavski scenario u Srbiji: Zašto poruka "raspiši izbore" ne znači mnogo
30.09.2025.•
31
Kada sledeći put kažete u pravedničkom gnevu "Raspiši izbore!", trebalo bi da se setite izbora od nedelje u Moldaviji, da vidite koliko samo raspisivanje izbora - ništa ne znači.
Sankcije NIS-u: Biće loše po nas
26.09.2025.•
37
Posle pola godine neizvesnosti, Srbija će od 1. oktobra biti pod sankcijama.
Drugačije mišljenje
19.09.2025.•
17
Zanimljivo je, i u isto vreme duboko cinično, da je Čarli Kirk postao tema u Srbiji tek onog trenutka kada je ubijen.
Današnja lekcija
12.09.2025.•
6
Nekada su nas učili da je škola kuća znanja, da se u nju ulazi tiho i izlazi malo mudriji, da se u njoj stiču znanja i vrline i postaje se čovek.
Srbiju je neko pozvao i probudio
04.09.2025.•
9
Dok je spavala snom pravednika i sanjala kako će jednog dana da se probudi sva svoja, telefon je zazvonio.
Vučić protiv N1: Spin diktator sa oprobanim taktikama
04.09.2025.•
23
Mesecima unazad u vazduhu lebdi pitanje o budućnosti televizija N1 i Nova S, njihovih portala, te Danasa, Radara i Forbs Srbija.
Nesređeni birački spiskovi - ko bira, a ko broji glasove?
02.09.2025.•
8
Život u Srbiji je poremećen, a postavlja se pitanje da li su izbori realno rešenje koje bi u skorije vreme mogli da vrate normalnost u svakodnevicu.
Komentari 62
dijasporac
No jedno je valjda naucio, da ne objavljuje na instagramu i drugim mrezama svoje namere, objava pred put u Australiju ga je kostala sve ove bruke.
ZokiRomanticar
Ovako sto se Tenisa tice:
Djokovis isti oko i Nadal i Federer 20 Grenslema.To ti dodje kao 20 Zlatnih medalja na Olimpiskim Igrama u Pojedinacnoj Konkurenciji.
Djokovic ima najvise Mastera....najmanje koliko znam 36...to su 36 Zlatne medalje na Svetskim Prvenstvima.
Ko to ima osvojeno.Najbolji Sportista svih Vremena na ovoj Planeti.
U medjusobnim bolji i od Nadala i od Federera.
Da su ga pustili imao najvise sansi da Osvoji AO....gde su po njihovom zakonu trebali da smene ime Arene i da mu izgrade Spomenik.
To nikada nece dozvoliti ZAPAD.
Njemu jetrebalo jos 5 meseci pa da srusi jedini preostali rekorda od Graf 377 nedelja kao prvi na svetskoj rang listi.
Da li se on Vakcinirao ili Ne...nema da mu daju da bilo sta osvoji....igro Nole i do 60 godine Zivota.
PRAVOSLAVAC.!!!
Glede medicine
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar