Više od pola cene goriva ide državi

Gorivo u Srbiji je sve skuplje, a više od polovine maloprodajne cene, tačnije 52 odsto, ide državi.

Gorivo u Srbiji je sve skuplje, a više od polovine maloprodajne cene, tačnije 52 odsto, ide državi.

Nije reč samo o porezima i akcizama. U cenu derivata uračunati su i drugi nameti.

Pored akciza i PDV-a, od skora se iz maloprodajne cene goriva 0,5 odsto izdvaja za Fond za vanredne situacije što je ranije bila obaveza budžeta. U maloprodajnu cenu goriva uračunata je i naknada za upis hemikalija koja iznosi oko 20 para po litru.

Gorivo u Srbiji je od 1. januara do danas poskupelo za oko 15 dinara po litru, a neke procene govore da će se ovakav trend nastaviti. Mogao bi da se nađe put za olakšanje vozačima - da se postojeće cene snize smanjenjem akciza, čemu neke države pribegavaju u kriznim vremenima. Međutim, kod nas je teško da bi ovako nešto moglo da se desi, prognozira "Blic".

  • semtex

    27.04.2011 14:25
    vreme je
    Vreme je da se ova drzava blokira...nesto kao Tunis i Egipat!
  • Nezavisni Vojvodjanin

    26.04.2011 12:56
    @anonimus
    izvinjavam se anonimusu ,pogresio je nisu to porezi vec obicne takse na xxx.Ova drzava pljacka pomocu taksi i pravilnika i uredbi koje su iznad napisanih zakona.Ova vlast a i sve prethodne raznoraznim uredbama i pravilnicima ponistava zakone ove drzave.Pravilnik sluzi da bi se blize pojasno i odredio neki zakon u pozitivnom smislu,a ne da bi se menjala sustina zakona u negativnom smislu,medjutim ovde je to naopako,drzava krsi svoje zakone pomocu pravilnika i uredbi.
  • 26.04.2011 12:35
    Tu fali još razni porezi kao npr: porez na budale, porez za ptičije mleko, porez za elektomagnetnu indukciju na planeti Jupiter, porez za kićenje grada za praznike, porez za cincilatore, porez za getribu, porez za puding, porez za dezinfekciona sredstva, porez za korištenje klupa u parkovima. I još mnogi porezi koji bi se mogli dodati u cenu goriva...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija