Napici za čišćenje jetre i eliminisanje masnoće

Loša ishrana i izloženost stresu i zagađenjima iz okoline ostavljaju posledice po naše zdravlje.

Loša ishrana i izloženost stresu i zagađenjima iz okoline ostavljaju posledice po naše zdravlje.

Jetra je organ koji možda najviše trpi, a ako ona ne radi kao što bi trebalo, to se može negativno odraziti na rad ostalih organa.

Predstavljamo vam tri recepta za napitke koji će obnoviti jetru, očistiti organizam od suvišnih masnoća i popraviti vaše zdravlje.

Napitak za detoksikaciju od kurkume

Ovo piće vrši detokikaciju jetre, eliminiše toksine iz creva i sprečava pojavu kamena u bubrezima. Pomešajte 1/2 kašičice kurkume, malo rendanog đumbira, sok jednog limuna i pola šolje vode.

Zeleni čaj s limunom

Sastojci ovog napitka ubrzavaju izbacivanje štetnih materija iz organizma. Pomešajte sok pola limuna, pola šolje ohlađenog zelenog čaja i jednu ispasiranu bananu.

Šareni napitak

Ako pijete 2-3 čaše ovog napitka dnevno, rad jetre će se značajno povećati i izbacićete toksine iz organizma. Pored toga, imaćete više energije i bićete zdraviji. U blenderu izmiksajte unapred iseckane namirnice - jedan krastavac srednje veličine, pola limuna, jednu papriku, jednu jabuku.

  • :)

    12.11.2015 10:02
    bez'te noge...
    Meni ovo sve deluju kao sredstva za ciscenje ;) - ja kad bih ovo popio ocistila bi mi se i creva a do jetre ne bi ni stiglo ;)

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Zdravlje

Raste broj vakcinisane dece

U 2023. godini postignut je veći obuhvat redovne vakcinacije i revakcinacije nego u 2022. godini, ali je manji broj onih koji su primili treću dozu vakcine protiv tetanusa.

Kako da dobijemo dovoljno vitamina D?

Zašto stariji ljudi, a posebno žene, gube kalcijum iz kostiju i gomilaju ga u krvnim sudovima? Koji su uzroci ovog stanja, da li je i na koji način ga je moguće sprečiti?