Nikako u krevet odmah posle večere

Rezultati istraživanja koje je nedavno sprovedeno na Medicinskom fakultetu u Ionini, Grčka, pokazali su da se rizik od moždanog udara povećava ukoliko se na spavanje ode odmah nakon večere.
Rezultati istraživanja koje je nedavno sprovedeno na Medicinskom fakultetu u Ionini, Grčka, pokazali su da se rizik od moždanog udara povećava ukoliko se na spavanje ode odmah nakon večere.

Naučnici su 500 pacijenata, od kojih je polovina imala moždani udar, a druga polovina akutni koronarni sindrom, podelili u dve grupe. U jednoj su se nalazili oni koji su na spavanje išli 60 do 70 minuta posle večere, dok su pripadnici druge grupe odmah nakon večere išli na počinak.

Istraživanje je pokazalo da ljudi iz druge grupe imaju 66 odsto veću šansu da dobiju moždani udar, dok su osobe koje su sačekale bar sat vremena bile 76 odsto zaštićenije, a isti je slučaj i sa smanjenjem rizika od akutnog koronarnog sindroma.

"Kada jedemo, promeni se nivo šećera u krvi, nivo holesterola, kao i cirkulacija. Ove privremene promene mogu da utiču na rizik od moždanog udara. Studija je uključila relativno mali broj pacijenata, zbog čega vreme između večere i počinka moramo dodatno da proučimo", prokomentarisao je dr Dejvid Holms grčku studiju.
  • aaaaaaaaaaa

    21.09.2011 16:09
    aaaaaaaaaaaaaaaa
    aaaaaaaaaaaaaaaa sex?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Život - Zdravlje

Raste broj vakcinisane dece

U 2023. godini postignut je veći obuhvat redovne vakcinacije i revakcinacije nego u 2022. godini, ali je manji broj onih koji su primili treću dozu vakcine protiv tetanusa.

Kako da dobijemo dovoljno vitamina D?

Zašto stariji ljudi, a posebno žene, gube kalcijum iz kostiju i gomilaju ga u krvnim sudovima? Koji su uzroci ovog stanja, da li je i na koji način ga je moguće sprečiti?