Frankfurtskom aerodromu zabranjeni noćni letovi

Savezni sud u Lajpcigu potvrdio je danas zabranu noćnih letova na najvećem nemačkom aerodromu u Frankfurtu.
Savezni sud u Lajpcigu potvrdio je danas zabranu noćnih letova na najvećem nemačkom aerodromu u Frankfurtu.

Avioni će, zbog buke, morati da ostanu na zemlji između 23 časa i pet časova ujutru. Zabranu noćnih letova tražili su stanovnici okolnih naselja zbog velike buke. Nemačka industrija aviosaobraćaja očekuje gubitke zbog odluke suda i strahuje od mogućnosti da se slične zabrane prošire i na druge aerodrome u zemlji. Noćna sletanja i poletanja koristile su uglavnom teretne aviokompanije, koje će najviše pogoditi zabrana letova.

Već tokom privremene mere zabrane koja je od oktobra 2011. ograničila broj noćnih letova na 17, obim prevezene robe opao je 8,4 odsto na mesečnom nivou. Istovremeno je na amsterdamskom aerodromu, koji se nalazi reltivno blizu, promet robe povećan šest odsto.

Prevoznici su, zajedno sa kompanijom koja upravlja frankfurtskim aerodromom "Fraport", unapred upozoravali da će definitivna zabrana značiti gubitak radnih mesta i milijardi evra u nemačkom aviosaobraćaju.

Ključni prevoznik "Lufhanza kargo" je doduše najavio da će frankfurtski aerodrom koristiti i dalje, ali će značajno smanjiti planirane investiticije od više od milijardu evra.

Zbog trajne zabrane noćnih letova u Frankfurtu kompanija računa sa padom profita od 40 miliona evra godišnje. Aerodrom u Frankfurtu je treća najveća evropska vazdušna luka, posle londonskog Hitrou i Šarl de Gol u Parizu.

Prema aktuelnim podacima, dnevno prihvati i otpremi 4.630 putničkih letova do 304 destinacije u 108 zemalja. Povrh toga je 235 teretnih letova. Preko aerodroma je tokom 2011. prošlo 56,44 miliona putnika, a na njemu radi više od 70.000 ljudi.

Prema aktuelnom redu letenju shodno internet stranici aerodroma Nikola Tesla, zabrana ne bi trebalo da se odrazi na letove iz Frankfurta za Beograd, jer se oni, odvijaju van perioda zabrane.

  • Gagi

    05.04.2012 06:12
    Propisi
    Na ovom primeru gde i najveće kompanije moraju da se prilagodjavaju i poštuju propise,standarde i zakone se može i pretpostaviti gde smo mi tu (Srbija). Ovo kod nas se nikada ne bi desilo, mislim da bi pre iselili okolno stanovništvo.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet