14 krivičnih prijava za neprijavljivanje imovine

Agencija za borbu protiv korupcije je u 2014. godini Tužilaštvu podnela 14 krivičnih prijava zbog neprijavljivanja imovine ili davanja lažnih podataka o imovini, izjavila je direktorka te agencije Tatjana Babić.
Agencija za borbu protiv korupcije je u 2014. godini Tužilaštvu podnela 14 krivičnih prijava zbog neprijavljivanja imovine ili davanja lažnih podataka o imovini, izjavila je direktorka te agencije Tatjana Babić.

Predstavljajući članovima skupštinskih odbora za finansije i pravosuđe  izveštaj o radu Agencije za borbu protiv korupcije i o sprovođenju Strategije za borbu protiv korupcije za 2014. godinu, Babić je rekla da 49 odsto aktivnosti koje su predviđene tom strategijom nije ispunjeno.

"Zabrinjava da je tek nešto više od jedne četvrtine aktivnosti iz tog dokumenta ispunjeno u rokovima i na predviđeni način, 49 odsto aktivnosti predviđeno Strategijom nije ispunjeno, u 22 odsto Agencija nije mogla da dođe do podataka koji bi na pouzdan način pokazali da li su aktivnosti ispunjene", rekla je Babić.

Direktorka Agencije je navela da je prošle godine okončano više predmeta kada je sukob interesa u pitanju nego 2013. godine i da je broj postupaka po službenoj dužnosti nastavio tendenciju rasta. Babić je rekla i da je Agencija u oblasti predstavki i zaštite uzbunjivača imala 2.392 predmeta, da taj broj takođe pokazuje tendenciju rasta i da se u toj oblasti to telo suočavalo sa velikim problemima u pogledu broja zaposlenih, jer je svaki zaposleni imao u proseku 400 predmeta.

Ona je kao najznačajniju aktivnosti izdvojila izradu modela novog zakona o Agenciji za borbu protiv korupcije, koji je u julu predstavljen resornom ministarstvu i poslanicima.

Babić je navela da izveštaj o radu Agencije sadrži preporuke Skupštini Srbije, a koje se odnose na donošenje novog zakona, izmene Zakona o finansiranju političkih aktivnosti, kao i na potrebu da parlament obezbedi nadzor nad sprovođenjem Strategije za borbu protiv korupcije.

Ukazala je da su sredstva kojima je Agencija raspolagala, a u pitanju je nešto manje od 196 miliona, prošle i nešto manje od 194 miliona dinara ove godine, nedovoljna, te da su joj potrebni dodatni materijalni i ljudski resursi, budući da je u Srbiji 24.000 aktivnih funkcionera.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija