Evropska komisija: Bez carina na čelik iz Srbije

Nove antidamping mere na uvoz čeličnih prizvoda iz Brazila, Irana, Rusije i Ukrajine u Evropsku uniju, koje je uvela Evropska komisija, ne odnose se na uvoz čelika iz Srbije, saopšteno je danas iz tog izvršnog organa EU.
Evropska komisija: Bez carina na čelik iz Srbije
Foto: Pixabay
Nakon istrage koju je sprovela Evropska komisija na isporuke toplo valjanih čeličnih limova iz Brazila, Irana, Rusije i Ukrajine, plaćaće se takse od 17,6 do 96,5 evra po toni.
 
"Srpski uvoz u EU, iako je u početku bio deo istrage, nije uključen u konačnu regulativu, jer se njihov obim smatra zanemarljivim", navodi se u saopštenju Evropske komisije. Dodaje se da je ova mera još jedna u nizu koje je EU preduzela da zaštiti "evropske preduzeća i industriju od nepoštenih trgovinskih praksi".
 
Cilj je, naglašavaju u Komisiji, da se osiguraju jednaki uslovi i lojalna konkurencija za evropske kompanije. Ova mera je 48 po redu kada je reč o antidamping i antisubvencionim merama EU na proizvode od čelika.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Srbija nasuprot svetskog trenda

Nema države koja se ne hvališe najboljim kompanijama, stoga se i prave liste najvećih, bilo prema ukupnom poslovnom prihodu, bilo prema profitabilnosti.

Koja država EU je najzaduženija?

Javni dug zemalja Evrozone je na kraju četvrtog tromesečja 2023. godine pao sa 89,9 odsto u prethodnom kvartalu na 88,6 odsto, objavio je Evrostat.